Kütahya’nın Gediz ilçesinde, belediyeden eğitime tam destek veriliyor. Bu kapsamda öğrenciler ödedikleri sınav ücretlerini dekontlarını göstermeleri halinde belediyeden ödedikleri kadar ücreti geri alabilecekler.

Gediz Belediyesi, ilçede eğitim ve öğretim faaliyetlerini desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TYT, AYT ve YDT sınava girecek ikametgahı Gediz’de bulunan ve 29 yaşından küçük olan gençler ödedikleri sınav ücretlerini dekontuyla birlikte belediyeye götürmeleri halinde sınav ücretler,nin karşılanacağı bildirildi.

Hisarcık’ta makamlar kız öğrencilere emanet Hisarcık’ta makamlar kız öğrencilere emanet

30 Nisan 2024 tarihine kadar 29 yaşından küçük öğrencilerin başvuru yapabileceği destek programına 18 yaşından küçük öğrenciler için veliler başvuru yapabilecekler.

Her zaman eğitime tam destek verdiklerini açıklayan Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Eğitime desteklerimiz devam ediyor. Belediye olarak öğrencilerimizin yanında olup, bir nebze de olsa katkımız olsun istedik. 30 Nisan tarihinde kadar TYT, AYT ve YDT sınavına girecek öğrencilerimiz ödedikleri sınav ücretlerini dekontuyla belediyemize getirdiklerinde gerekli sınav giriş ücretini karşılayacağız. Bu kapsamda Temel Yeterlilik Testi 295 TL, Alan Yeterlilik Testi+TYT 590 TL, Alan Yeterlilik Testi+TYT+AYT 885 TL katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha