Kütahya’nın Gediz ilçesinde, 1 Eylül İmam Hatip Ortaokulu proje grubu öğrencileri ‘Gelecek için bir tohum’ A Seed For The Future e-twinning projesi çerçevesinde tohum topu yaptı.

Gediz Mehmetçik Ortaokulundan erasmus başarısı Gediz Mehmetçik Ortaokulundan erasmus başarısı

Fen Bilimleri öğretmeni Ebru İkbal Uçar ve Türkçe öğretmeni Sultan Kaya’nın ortak kurucusu olduğu ‘Gelecek için bir tohum’ projesine 9 öğrenci katıldı. Öğrenciler, atık kâğıtları su ile hamur haline getirip içlerine çiçek tohumu koyarak ortaya çıkan tohum toplarını şekillendirip kurumaya bıraktı.

Öğrenciler, ‘Gelecek için bir tohum’ e-twinning projesinde yaptıkları tohum toplarını tebrik kartları ile birleştirilerek Ankara Orhangazi Ortaokulundaki proje ortağı öğrencilerine bayram hediyesi olarak gönderecek.

Proje öğretmeni Ebru İkbal Uçar, “ Öğrencilerimizin projeleri okullar arası paylaşımda bulundukları tohumlar, geçmişimizin temel mirasıyken geleceğimizin devamlılığını temsil ediyor. Bizler üretimin önemini kavrayarak farkındalık oluşturmayı, üretmek için emek vermenin değerini, sorumluluk bilinci kazanmayı hedefleyerek işbirliği içinde ortak çalışmalar yapmaktayız. Bu çerçevede okullar arası öğrencilerimizin sosyalliğine de katkı sağlamaktayız. Aynı zamanda çiçeklerimiz sahiplerine bayram hediyesi olacağı için manevi değerlerimizi de filizlendirmiş olacağız. Unutmayalım ki şuan yaptığımız her faaliyet geleceğimizi şekillendirmeye devam ediyor. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: iha