Vali Işın, fabrika yangını sonrası incelemelerde bulundu Vali Işın, fabrika yangını sonrası incelemelerde bulundu

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, uzun süredir ilçenin girişine yapılması planlanan akaryakıt istasyonu için ilk adımlar atıldı.

Bu kapsamda Belediye Başkanı Necdet Akel, EPDK Başkan Yardımcısı Yılmaz Tamer’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Akel’e, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gültekin ve Belediye Fen İşleri Müdürü Rıza Acar eşlik etti.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel; “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Yılmaz Tamer’i ziyaret ederek, İlçemizde açılması planlanan yeni bir akaryakıt istasyonu için projenin detayları ve izlenecek süreçler konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Bu kapsamda İlçemizde mülkiyeti belediyemize ait pazar yeri kavşağında bulunan arsamıza Akaryakıt istasyonu için girişimlerimiz sonuç verdi. Projemiz içerisinde yer alan istasyonumuzda, akaryakıt, LPG ve elektrik şarj istasyonları yer alacaktır. “Gayemiz Gediz” sloganı ile çıktığımız bu yolda vatandaşımıza hizmet noktasında var gücümüzle çalışıyor, çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: iha