Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Küresel İnovasyon Zirvesi’nde Kütahya’yı temsil etti Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Küresel İnovasyon Zirvesi’nde Kütahya’yı temsil etti

Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i ziyaret ederek taleplerini iletti.

Bakanlık ziyaretine, MHP Gediz İlçe Başkanı Fatih Aydın ve Eskigediz Belediye Başkanı Mustafa Arslan eşlik etti.

Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, bakanlık ziyareti sırasında Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi’nin önemine vurgu yaparak, okulun kapatılmaması için gerekli adımların atılmasını talep etti. Ayrıca, Gediz’deki diğer eğitim kurumlarının eksikliklerinin giderilmesi için de destek istedi.

Eğitimin önemine vurgu yapan Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz’deki eğitim kurumlarının daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için çaba gösterdiklerini ve bu yöndeki çalışmaların devam edeceğini belirtti. Başkan Akel; “Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin’i ziyaret ederek, Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi’nin kapatılmaması ve diğer eğitim kurumlarındaki eksikliklerin giderilmesi için taleplerimizi ilettik. Misafirperverliği için Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin ve Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: iha