İmkanlar kısıtlı, şartlar elverişsiz belki ama… YÜREKTEN BİR MÜCADELE VAR!

Kategori: Spor - Tarih: 26 Ocak 2020 19:13
İmkanlar kısıtlı, şartlar elverişsiz belki ama… YÜREKTEN BİR MÜCADELE VAR!

Evinden uzakta, bozuk bir zeminde Adanaspor’u konuk eden Eskişehirspor, yürekten bir mücadele ortaya koyduğu maçtan bir puanla ayrıldı. Afyon Zafer Stadyumu’na gelen taraftarlar 0-0 biten maç sonu takımı ayakta alkışladı.

Boş kaleye kaçırdı
Maçın henüz başlarında konuk ekip gole çok yaklaştı. Dakika 6’da Furkan Özçal net fırsatı kaçırdı. Sağ kanattan kaleye paralel gönderilen topta meşin yuvarlağı boş kaleye gönderemedi. Zeminin azizliğine uğrayan Furkan, zoru başarıp topu üsten auta attı. Eskişehirsporlu futbolcular ve taraftarlar derin bir nefes aldı.
 
Gol sesi çıkmadı
Eskişehirspor maçtaki ilk pozisyonuna 41’inci dakikada girdi. Ani gelişen atakta, Furgan, sağ kanattan bindiren Feyzi’ye pasını aktardı. Feyzi bekletmeden topu cezası içinde bekleyen İbrahim’e gönderdi. İbrahim’in kafa vuruşu dışarıya çıktı. İlk devrede gol sesi çıkmayınca takımlar soyunma odasına 0-0’lık eşitlikle gitti.
 
Eskişehirspor bastırdı
İkinci devrenin başları orta saha mücadelesi şeklindeydi. Dakika 60 ile 85 arasında Eskişehirspor rakip kalede etkili oldu. Önce 62’de Alperen uzaktan kaleyi yokladı, sonra 80’de Mete Kaan gole yaklaştı. Çalımla ceza sahasına giren Mete Kaan pasını göndermek istedi araya savunma girdi. 83’te Alperen’in şutunu Adanaspor kalecisi kontrol etti.
 
Ekrem’den kritik kurtarış
88’de konuk ekip gole çok yaklaştı. Moussa Bagayoko ortaladı M’Billa kafayı vurdu. Ekrem son anda kornere çeldi. Son dakikalarda Adanaspor gol için yüklense de Es Es savunması izin vermedi. Her iki takıma da gidip gelen maç 0-0’lık eşitlikle sona erdi. Eskişehirspor puanını 10’a yükseltirken, Adanaspor ise 14 yaptı.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/imkanlar-kisitli--sartlar-elverissiz-belki-ama--yurekten-bir-mucadele-var--117859.html