Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü, ES TV’de canlı yayınlanan Adaylar Konuşuyor programında gazeteci Murat Taşkın ile Ayşegül Hümmet’in konuğu oldu. Pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimler hakkında konuşan AK Partili Hamid Yüzügüllü, 10 yıl Sivrihisar İlçesi’nde gerçekleştirdiği belediye başkanlığının ardından Tepebaşı’na aday gösterilme sürecini anlattı. 

5 YIL SONRA HESAP VEREBİLMELİYİZ

Partisinin görevlendirdiği her görevi layıkıyla yapacağını belirten Yüzügüllü, “Bizim amacımız vatandaşımıza hizmet etmektir. Odunpazarı, Tepebaşı veya Sivrihisar diye ayırım yapmayız. Elimizden gelenin en iyisini eşit şartlarda halkımıza sunacağız. Eskişehir’in en büyük sorunları trafik, altyapı ve imar. Bu sorunları çözmek istiyoruz” dedi. Sahada vatandaşın samimiyetini gördüğünü ifade eden Yüzügüllü, “Özellikle kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için projelerimiz var. Bunları hayata geçirmeyi istiyorum. 3-5 kreş yapacağım demek çok kolay. Burada önemli olan bütçe. 5 yıl sonra vatandaşa hesap verebilmeliyiz. Yoksa vaat vermek kolay” diye konuştu.

Eskişehir’de tören düzenlendi Eskişehir’de tören düzenlendi

BİZİM İŞİMİZ HİZMET

Büyükşehir Adayı Nebi Hatipoğlu ve Odunpazarı Adayı Özkan Alp ile birlikte Cumhur İttifakı çatısı altında başarılı bir seçim süreci çalışması yürüttüklerini ifade eden Yüzügüllü, “Nebi bey başarılı bir iş adamıydı, bir süredir de siyasette yer alıyor. Özkan bey ise Beylikova’da çok başarılı çalışmalara imza attı. Bizim kendi işlerimiz de var. Hayattan bir beklentimiz yok. Bu saatten sonra halkımıza nasıl faydalı oluruz, nasıl imkanlar sunarız onun peşindeyiz. Bizim çıktığımız yol doğru yol diyoruz, bizim işimiz hizmet diyoruz. Biz bu halkın hayatını nasıl kolaylaştırırız onun için varız diyoruz. İnşallah halkımız da bize bu desteği verir de 31 Mart akşamı, 1 Nisan’dan sonra da el birliğiyle Eskişehir halkına nasıl daha iyi hizmet edilir onun için uğraşacağız” diye konuştu.

HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Eskişehir ve Tepebaşı seçmenine seslenen Yüzügüllü, “Hizmet etmek için gece gündüz koşturuyoruz. 31 Mart akşamı da inşallah ipi göğüsleyen biz oluruz diyoruz ve 31 Mart akşamından sonra da Tepebaşı ve Eskişehir’i hep birlikte yöneteceğiz diyorum. Hep birlikte yeniden inşa edeceğiz diyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Eray Çankaya