Herkesin emeği çalınmıştır

Videoyu Aç Herkesin emeği  çalınmıştır
A
a

KPSS'de çıkan soruların sızdırıldığı iddiasıyla ilgili açıklama yapan CHP Eskişehir Gençlik Başkanı Cem Diler, "Sınava giren herkesin emeği çalınmıştır. Sadece sınava girenlerin değil cefakar ailelerinin de çabaları ve emekleri hiçe sayılmıştır" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Yediiklim Yayınları'nın deneme kitaplarında sorulan onlarca sorunun 2022 KPSS sınavında sorulduğu iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler, yaşanan olayın ardından kamuoyunda güvensiz bir ortam oluştuğunu ifade etti. Birçok öğrencinin hakkının gasp edildiğini belirten Diler, "Sayın Cumhurbaşkanı ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü görevden alarak, iddiaları ve soruların birilerine peşkeş çekilmesini doğrulamıştır. Daha önce 2005-2013 yılları aralığında yapılan sınavların mercek altına alındığı, 9 yılda, 8 farklı kategorideki 12 sınavın sorularının çalındığının tespit edildiğini hatırlatmak isteriz" diye konuştu. 

KPSS'Yİ İPTAL EDECEK MİSİNİZ? 
Kamuoyunun kafasında soru işaretleri olduğuna dikkat çeken Diler, yetkililere şu soruları sordu: "İddialarda yer alan ‘Yediiklim Yayınevi’ ile Bakanlığınızın ve ÖSYM’nin bir bağı bulunmakta mıdır? KPSS ve YKS sınav sorularının bazı internet platformlarında 1 ay önceden satışa çıkartıldığı iddia edilmektedir. Bu iddialara dair Bakanlığınız bir araştırma yapmış mıdır? Bakanlığınızca bu iddialara dair bir suç duyurusunda bulunulmuş mudur Sınavın iptal edilmesi gündeminizde midir?Haklarına girdiğiniz insanların vebalini nasıl ödeyeceksiniz?" MELTEM KARAKAŞ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi