Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi ve ilkokullar arası İstiklal Marşını Ezbere ve Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen İstiklal Marşını Ezbere ve Güzel Okuma yarışması izleyenlerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu. İlçe genelindeki okul öncesi ve ilkokullardan yarışmaya katılan öğrencilerden bazıları İstiklal Marşını yüksek sesle, bazıları duygulu bir tonda, bazıları da beden dilini kullanarak okuyup jüri üyelerinden yüksek puan almak için hünerlerini gösterdiler.

Yarışma sonunda, okul öncesi öğrencileri arasında Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulundan İkra Dabanlı birinci, Şehit Fatih Seven İlkokulundan Hasan Selim Akpınar ikinci, Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulundan Zeynep Hifa Bodur üçüncü oldu.

Kütahya’da sözleşmeli erler için yemin töreni Kütahya’da sözleşmeli erler için yemin töreni

İlkokullar arası yarışmada, Cumhuriyet İlkokulundan Emine Özdoğan birinci, Eda Şen ikinci ve Atatürk İlkokulundan Feyza Çalışkan üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere İstiklal Marşının kabul yıl dönümü programında çeşitli hediyeler verilecek.

Kaynak: iha