İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İÇİN HAZIRIZ

Videoyu Aç İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İÇİN HAZIRIZ
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, Tataristan heyeti ile gerçekleştirdiği görüşmede Eskişehir’in iş camiasının Tataristan ile iş birliği yapmak için hazır olduğunu vurguladı.

Rusya Federasyonu’nun Türkiye Ticaret Temsilcisi RadikGimatdinov ve Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Türkiye Temsilcisi AyratGataullin, Eskişehir Ticaret Odası’na (ETO) konuk oldu. ETO Başkanı Metin Güler, Tataristan ile Eskişehir’in karşılıklı ticaretinin gelişmesine katkı sağlamak için hazır olduklarını kaydetti. Her iki ülkenin köklü dostluk bağları olduğunu belirten Güler, bu dostluk bağının ticarete yansıması gerektiğini dile getirdi.
ÖNCÜLER BULUŞACAK
Eskişehir Ticaret Odası’nın küresel vizyonuna dikkat çeken ETO Başkanı Metin Güler, Tataristan Cumhurbaşkanı RustamMinnihanov’un nisan ayında gerçekleştireceği Türkiye temasları kapsamında Eskişehir’i de ziyaret etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov’un ziyaretinde Eskişehir ekonomisinin öncü sektörlerindeki firmaları da bir araya getirmek istediklerini belirten Güler, bu sayede karşılıklı ticaretin gelişmesi için önemli bir adım atılacağını kaydetti.
ESKİŞEHİR’E GELECEK
Rusya Federasyonu’nun Türkiye Ticaret Temsilcisi RadikGimatdinov ise, Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Türkiye ile ilişkilere önem verdiğini belirterek, Eskişehir ile de ekonomik işbirliğinin gelişmesi için de özel bir gayret gösterdiklerini dile getirdi. RadikGimatdinov, Tataristan Cumhurbaşkanı RustamMinnihanov’un Türkiye ziyareti programına Eskişehir’i de dahil etmesinin bu gayretin ve işbirliği arzusunun göstergesi olduğunu söyledi. Minnihanov’un ziyaretinde Eskişehirli iş camiasının temsilcilerini görmekten memnuniyet duyacağını belirten Gimatdinov, o toplantıyı karşılıklı ticareti geliştirmek ve her iki ülkenin kazançlı çıkabileceği işbirlikleri geliştirmek için fırsat olarak gördüklerini sözlerine ekledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi