İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulunan Ulucan, rakip adayları ve verdikleri vaatleri eleştirdi.

Ulucan,Anket adı altında tamamıyla Eskişehirlileri kandırmak maksadıyla yapılan sahte ve sahte olduğu kadar saçma olan göstermelik anketlere, 31 Mart akşamı aziz milletimiz gereken cevabı sandıkta gösterecektir. Bir taraf yerel iktidarın imkanlarıyla personellerine mobbing uygulaması yaparak oy devşirmeye çalışırken, bir diğer taraf da iktidarın gücü imkanlarını kullanarak, bütün kamu kurumlarının personellerini kendi parti üyeleriymiş gibi mobbing ve baskılarla oy avcılığı yapmaktadırlar. Her iki taraf da millete daha iyi hizmet etme iddiasından ziyade, karşı tarafın daha kötü yöneteceğini söyleyerek seçimlere giriyorlar. Bütün bu tiyatroyu seyrettikçe, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin bizlere işaret ettiği ‘hür ve müstakil’ bir parti olarak seçimlere girmemizin kıymetini daha iyi anlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yalaz: Ülkemiz gençlere emanettir Yalaz: Ülkemiz gençlere emanettir

KAYIKÇI DÜZENE SON VERECEĞİZ

İki kutuplu düzen oluşturulmaya çalışıldığını belirten Ulucan, “Adaylardan biri aklına gelen her şeyi vadediyor. Bir bakıyorsunuz emeklilere 3 bin lira her ay yardımda bulunacağını söylüyor. Ya matematik bilmiyor ya da vatandaşın saf olduğunu, söylenen yalanlara inanacağını zannediyor. Gazetecilere maaş teklif ediyor. Gittiği her mahallede kat artırımı yapacağını söylüyor. 750 lira et desteği vereceğini, günde iki ekmek vereceğini söylüyor. Son yıllarda tavan yapan ekonomik krizde, gelir adaletsizliğinin her gün attığı durumda, bu vaatleri veren aday, iktidarın 22 yıldır yanlış politikaları ile emekliyi, çiftçiyi, işçiyi, memuru günde iki ekmeğe muhtaç edilmesinden hiç mi utanmıyor? Bir diğer aday ise hiçbir vaat veremiyor. Hep beraber Eskişehir olalım diyor, 25 yıldır Eskişehir olamadık da bundan sonra mı olacağız. Ki bu durum daha da acınası bir durum. 25 senenin sonunda milletle her türlü maddi ve manevi bağını yitirmiş bu zihniyetin de vatandaşa verebileceği hiçbir şey kalmamış durumda. Bu iki kutuplu düzende, kazanan kim olursa olsun, her seferinde, milletimizin kaybettiği aşikar ve ortadadır. Bu kayıkçı düzenine İYİ belediyecilik vizyonuyla son vereceğiz” dedi.

Kaynak: Berivan Halis