KARANTİNADA YEMEK DESTEĞİ

Videoyu Aç KARANTİNADA  YEMEK DESTEĞİ
A
a

Pozitif veya temaslı olduğu için karantinada olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların karantina süreleri boyunca sıcak yemek ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi Aşevi tarafından karşılanacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için önemli bir projeye daha imza attı. ALO 153 üzerinden mesai saatleri içerisinde kayıt aldıklarını ve pozitif veya temaslı olduğu için karantinada olan yaşlı vatandaşların sıcak yemek ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, bu sürecin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatılacağına inandığını ifade etti.

KAYIT OLUŞTURULUYOR

“Ülkemizde vaka sayılarında büyük artışlar gözlenirken, ne yazık ki şehrimizde de durum çok farklı değil” diyen Ünlüce “Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya çalışıyoruz. Son olarak da karantinada olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza sıcak yemeği desteği sağlamaya başladık. Ekiplerimiz mesai saatleri içerisinde ALO 153 üzerinden kendilerine ulaşan vatandaşlarımızın HES Kodu sorgulamasını yaptıktan sonra ekonomik durumlarına bakmaksızın kayıt oluşturuyorlar ve bir gün sonra sıcak yemekleri o kişilere gitmeye başlıyor” diye konuştu.

RİSK AZALACAK

Ünlüce, sözlerine şu şekilde devam etti: “Karantina süreleri boyunca da yemek ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza çocukları, yakınları veya komşuları yemek getirip götürürken onların da virüsü kapmaları muhtemel. Amacımız bulaş riskini azaltmak. İnanıyoruz ki kurallara uyarak birlik, beraberlik ve en önemlisi de dayanışma içerisinde bu zor günleri atlatacağız.” HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi