Karikatürün Oscarları Eskişehir’de

Videoyu Aç  Karikatürün Oscarları Eskişehir’de
A
a

Karikatürün Oscarları olarak bilinen 37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi,Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aydın Doğan Vakfı'nın, toplumlararası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatürle yayma hedefiyle 37'ncisini düzenlediği Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde izlenime açıldı.
Serginin açılışına Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve çok sayıda davetli katıldı.
Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, sanata ve sanatçıya değer veren Başkan Yılmaz Büyükerşen’in ev sahipliğinde,Eskişehir’de serginin açılmasından mutluluk duyduklarını belirterek teşekkür etti.
Başkan Büyükerşen de, “Karikatürün Oscarları olarak bilinen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’nin sanatseverlerle buluşmasından çok mutluyum. Aydın Doğan Vakfı’nın büyük emekleriyle düzenlenen bu özel sergiyi bu yıl da değerli hemşehrilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aydın Doğan Vakfı başta olmak üzere sergide emeği geçen tüm sanatçılarımız ile açılışımıza katılan Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’ya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a, Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılar, ödüllü karikatürlerin bulunduğu sergide eserleri yakından inceledi. 
37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 10-24 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde gezilebilecek.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir