Kendilerini kanıtladılar

Videoyu Aç Kendilerini kanıtladılar
A
a

Çalışma hayatına katılan özel bireyleri fabrikalarında ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bu proje tüm Türkiye’ye örnek olmalıdır. Bu gençlerimiz, fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini başarıyla kanıtlıyor” dedi.


Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) iş birliğinde Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği ile hizmet veren Engelliler Montaj Atölyesi bünyesinde eğitim alan 3 zihinsel engelli birey Baycan Elektrik A.Ş.’de çalışma hayatına katıldı. Fabrikayı ziyaret ederek Baycan çalışanı toplam 9 özel birey ile bir araya gelen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, projenin önemine dikkat çekti.
SAHİP ÇIKALIM
Diğer fabrikaların da projeye destek olmasını isteyen Başkan Ataç, “Yetkililerle konuştuğumda verimli ve disiplinli çalıştıklarını ifade ediyorlar ve fabrikada özel bir sevgi yaratmışlar. Bu çalışmayı OSB’de bulunan tüm fabrikalarımıza örnek olarak göstermek istiyorum. Bu çocuklara sahip çıkmamız çok önemli. Türkiye’de bugün 20 yaşın üzerindeki engellilerin gidecekleri hiçbir yer yok. Bu gençlerimizi evlerinde bulduğumuzda en az 7-8 aydır dışarı çıkamadıklarını, anne ve babalarıyla evde oturduklarının gördük. Ama bugün yüzlerce, binlerce adet montaj yapıyorlar çünkü hareket ediyorlar” diye konuştu.
TÜRKİYE’YE ÖRNEK
Hareket etmenin çocukların yeteneklerini artırdığını belirten Ataç, “Bu proje tüm Türkiye’ye örnek olmalıdır. Bu gençlerimiz, fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini başarıyla kanıtlıyor. O açıdan diğer fabrika sahiplerinden de bu konuda duyarlı olmalarını özellikle rica edeceğim. Hem çocuklarımızı kurtarmış oluyoruz hem de sanayimize çok ciddi katkıları oluyor” sözlerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi