Koronaya Karşı Yaşasın Hayat!

Videoyu Aç Koronaya Karşı  Yaşasın Hayat!
A
a

Odunpazarı Belediyesi kültür hizmetlerini, Instagram hesabı üzerinden yaptığı yayınlarla sürdürecek. Online olarak yapılan yayınlarda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ilk konuğu, Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı oldu.


Odunpazarı Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında evden çıkamayan vatandaşların evlerinde kaliteli vakit geçirmeleri için “Koronaya Karşı Yaşasın Hayat” sloganı ile Instagram Konserleri başlattı. Odunpazarı Belediyesi’nin instagram sayfası üzerinden yapılan konserin moderatörlüğünü ise Belediye Başkanı Kazım Kurt yaptı. Başkan Kurt’un ilk konuğu ise Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı oldu. Vatandaşlara evlerinde kalma çağrısı yapan Başkan Kurt ve Balcı, bu zor günlerin dayanışma ile geçebileceğinin altını çizdi.
İŞİMİZ HİZMET ETMEK
Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirten Başkan Kurt, bu zor gülerde vatandaşları Türkiye’nin sevilen sesleri ve aydınları buluşturmak istediklerini kaydetti. Eskişehir’de vatandaşların büyük oranda kurallara uyduğunu ifade eden Başkan Kurt, “Umarım en az kayıp ve tehlike ile bu günleri atlatırız” dedi. Bilim insanlarının uyarılarına kulak vermek gerektiğini vurgulayan Başkan Kurt, vatandaşlara ‘evde kal’ çağrısı yaptı. Başkan Kurt, “Kitap okuduk, daha önce yapamadığımız biriken işlerimizi de yaptık. 1 ay dolmak üzere bu nedenle de artık konsepti değiştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle haftada 3 gün, Türkiye’nin sevilen sesleri ve aydınlarını online olarak vatandaşlarımız ile buluşturacağız” diye konuştu. Bu zor dünlerin dayanışma ile geçeceğine dikkat çeken Başkan Kurt, zor durumda olan vatandaşlar ile dayanışmak için kampanya düzenledikleri ancak bu kampanyanın merkezi hükümet tarafından engellendiğinin altını çizdi. Başkan Kurt, “Bizim işimiz halka hizmet etmek. Bu engelleri de aşacağız” dedi.
ŞARKILARA EŞLİK ETTİ
Vatandaşlardan zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarını isteyen Selçuk Balcı, kendisinin de bu süreçte bilmediği yeteneklerini keşfettiğini söyledi. Ahşaptan araba yapmaya başladığını anlatan Balcı’yı Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivaline davet etti. Selçuk Balcı, online konserde birbirinden güzel türkü ve ezgiler seslendirdi. Konserine Aşık Veysel’in Güzelliğin On Para Etmez türküsü ile başlayan Balcı, sevilen şarkı ve ezgiler ile devam etti. Selçuk Balcı’nın seslendirdiği şarkı ve ezgilere zaman Başkan Kurt da eşlik etti.
DEVAM EDECEK
Odunpazarı Belediyesi, Instagram Konserleri’ne devam edecek. Bugün 20.30’da Mazlum Çimen’in katılacağı konser ve söyleşi serisi ilerleyen günlerde sürpriz sanatçı ve aydınlarla devam edecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi