Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde "Hidrolik ve Pnömatik Laboratuvarı"nın açılış programı gerçekleştirildi.

Programa Vali Yardımcısı Aydın Börü, Millî Eğitim Müdür Vekili Hakan Gölpınar, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Rahime Eşen ile birlikte öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılış programında konuşan Vali Yardımcısı Aydın Börü, bu tür yatırımların gençlerin geleceği için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Milli Eğitim Müdür Vekili Hakan Gölpınar, mesleki ve teknik eğitimde yapılan bu tür yeniliklerin eğitim kalitesini artıracağına ve öğrencilerin motivasyonunu yükselteceğine inandığını dile getirdi. Etkinlik, katılımcıların laboratuvarı gezmesi ve yapılan sunumlarla sona erdi.

Bayram öncesi trafik denetimleri gerçekleştirildi Bayram öncesi trafik denetimleri gerçekleştirildi

Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ”Hidrolik ve Pnömatik Laboratuvarının açılışıyla, özellikle mesleki ve teknik eğitim alanında önemli bir adım atılmış oldu. Öğrencilere hidrolik ve pnömatik sistemler konusunda uygulamalı eğitim imkanı sunacak. Bu laboratuvar sayesinde öğrenciler, endüstriyel otomasyon ve mekanik sistemler hakkında pratik bilgi ve beceriler kazanabilecekler. Modern donanımlarla donatılan laboratuvar, öğrencilere teorik bilgilerini pratiğe dökme fırsatı sunarak iş hayatına daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarına yardımcı olacak” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: iha