Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından UNICEF iş birliği ile "Özel Eğitimde Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi" çerçevesinde "Ege Bölgesi Meslekî Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezi" açılışı Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulunda gerçekleştirildi.

Mesleki Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezi kurulumu programına Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Otrar, Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ramazan Barın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, UNICEF Eğitim Sorumlusu Utku Akman, Şube Müdürü Orhan Şaybak, farklı üniversitelerden gelen akademisyenler, Bakanlığın birim temsilcileri ve davetliler katıldı.

Kütahya’da ilkokul öğrencilerinden resim sergisi Kütahya’da ilkokul öğrencilerinden resim sergisi

Proje çerçevesinde dünyada bir ilk olarak Türkiye’de geliştirilen ve 7 bölgede kurulumu devam eden ve Ege Bölgesini temsil edecek Mesleki Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezleri (MÖZEM) kurulum çalışmaları Kütahya Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulu ile üniversiteler, iş kurumu il müdürlükleri, sanayi odaları, ticaret odaları, yerel yönetimler, mülki idareler, orta ve büyük ölçekli işletmeler arasında yapılan iş birliği ile devam etti. Bu doğrultuda, il genelinde ilgili kurum, kuruluş ve sektörlere yapılan ziyaretlerle merkezin tanıtımı ve iş birliği kapsamında yol haritası oluşturuldu. Ayrıca, Mesleki Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezi çalışmalarından biri olan "Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması" çerçevesinde Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulunda görev yapan öğretmenler için "Mükemmeliyet Merkezi Öğretmenleri İçin Öğretim Süreçlerinin Desteklenmesi Eğitimi" düzenlendi.

Kaynak: iha