Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe milli eğitim müdürlerinin katıldığı sene sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. Toplantıda 2023 eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi, taşımalı eğitim, bakım onarım faaliyetleri ve yaz döneminde açılması planlanan kurslar gibi konular ele alındı. Sene sonu değerlendirmesi çerçevesinde, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının genel bir analizi yapılarak, başarılar ve karşılaşılan zorluklar masaya yatırıldı. Taşımalı eğitim sistemi üzerine yapılan değerlendirmelerde, sistemin işleyişi ve karşılaşılan sorunlar istişare edildi, çözüm önerileri sunuldu. Ayrıca, okulların bakım ve onarım faaliyetleri de gündeme getirildi ve gerekli iyileştirmelerin yapılması için planlamalar yapıldı.

Toplantının diğer gündem maddesi ise yaz döneminde açılması planlanan kursları idi. Öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmeleri ve eksiklerini tamamlayabilmeleri adına açılacak kurslarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretime açıldı Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretime açıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, eğitimin her aşamasında kaliteyi artırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: iha