Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) Kütahya Valiliği himayelerinde düzenlenen “Sınırların Ötesinde Macar Çağdaş Sanatına Bir Yolculuk” konulu sergi ve panele ev sahipliği yaptı.

Tavşanlı’da lise öğrencilerine “Gıda Güvenilirliği ve Gıda İsrafı” konulu eğitim Tavşanlı’da lise öğrencilerine “Gıda Güvenilirliği ve Gıda İsrafı” konulu eğitim

Protokol konuşmalarının ardından Macar kültürünün çağdaş öğelerinden izler taşıyan ve 5 ayrı sanatçının 33 ayrı eserinden oluşan “Sınırların Ötesinde Macar Çağdaş Sanatına Bir Yolculuk” başlıklı serginin açılışı gerçekleştirildi. Bilim, teknoloji, matematik ve sanatın iç içe olduğu eserlerin yer aldığı serginin 3 Mayıs’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacağı ifade edildi.

Serginin ardından Ahmet Yakupoğlu Amfisinde etkinliğin panel bölümü gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Kemal Orta’nın üstlendiği ve Macar sanatçılar Frigyes König ve Istvan Orosz konuşmacı olarak yer aldığı panelde, Macar kültürünün geçmişten bugüne yolculuğunu ve Türk kültürüyle benzerlik gösteren yönlerini verdikleri örneklerle katılımcılara aktardılar.

Etkinlik, düzenlenen plaket töreninin ardından sona erdi.

Kaynak: iha