Ligin statüsü açıklandı

Videoyu Aç Ligin statüsü açıklandı
A
a

Eskişehirspor’un da mücadele edeceği TFF 3. Lig’de statü yayınlandı. 2022-2023 sezonu sonunda 9 takım BAL’a düşecekken normal sezon sonunda gruplarını 1. sırada noktalayacak olan 3 takım ve Play-Off’lar sonucunda 3 takım daha olmak üzere 6 takım 2. Lig’e yükselecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
9 takım BAL’a düşecek
TFF 3. Lig, bir önceki sezonun sonunda Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonucunda TFF 3. Lig'e yükselen 9 takım, TFF 2. Lig’den düşen 7 takım ve TFF 3. Lig’de kalan 37 takımın katılımı ile toplam 53 takımdan oluşur. Lig, 18 takımlı 2 ve 17 takımlı 1 grup olmak üzere toplam 3 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak. TFF 3. Lig’de çift devreli lig müsabakaları sonunda, 18 takımlı gruplarda ligi 16., 17. ve 18. sırada bitiren 3 takım ile 17 takımlı grupta ligi 15, 16 ve 17. sırada bitiren takımlar olmak üzere toplam 9 takım Bölgesel Amatör Lig’e düşecek.
 
6 takım 2. Lig’e çıkacak
3. Lig'de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarında 1. sırayı alan takımlar TFF 2. Lig’e yükselecek. Gruplarında 2., 3., 4. ve 5. sırayı alacak takımlar, TFF 2. Lig’e yükselecek son 3 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılacak takımları oluşturacak. Play-Off’larda, her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla, 3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre yarı final maçları oynar. Kazanan takımlar, tek maç eleme usulüne göre final müsabakası oynarlar. Her grupta ayrı ayrı oynanan final müsabakaları sonunda kazanan takımlar (toplam 3 takım) TFF 2. Lige yükselir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi