Marankoz:Taraftarla bütünleşmek gerekiyor

Videoyu Aç Marankoz:Taraftarla bütünleşmek gerekiyor
A
a

Eskişehirspor’da Mali Asbaşkan Özgür Marankoz, ES TV’de yayınlanan 90+3 programına konuk oldu. Es Group Spor Müdürü Murat Dağtekin’in sorularını yanıtlayan Marankoz, önemli açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilet ve kombineler hakkında konuşan Marankoz, “Oyuncularımız futbolcu olduğunu hissettiklerinde taraftarlarla bütünleşmeleri lazım. Bunun gerçekleşmesi için de kombine fiyatlarının uygun olması gerekiyordu” dedi.
Yoksa kulüp kapanacak
Marankoz ilk olarak yönetimde yer alma sürecine değindi. “Mehmet Şimşek Başkanımız ile önceki yönetimlerden birinde beraber çalışmıştık” diyen genç yönetici, “Günlük hayatımızda da hemen hemen haftada 3 gün görüşürüz. O çağırdığı zaman gelmemek olmazdı. Başkanın çağrısına omuz verdik. Yoksa kulüp kapanacak dedi ve bizi yönetime girmeye ikna etti” dedi.
Faizin fa izinin faizi…
“Passolig’e borcumuz devam ediyor” diyen Marankoz, “2025 yılına kadar sözleşmemiz var söylemi de doğru değilmiş. Ne zaman borcumuz biterse, mevcut sözleşme de o zaman sona eriyor. 5 milyon lira gibi bir borcumuz kaldı. Faizin faizinin faizini ödeyeceğiz. Bu borç bittikten sonra o banka ile bir bağımız kalmayacak” diye konuştu.
Fiyat ları uygun tuttuk
Kombinelere parantez açan Marankoz, “Kombine biletlerin fiyatlarını belirlerken Erkan Koca ve Murat Diri’den görüş aldık. Yönetim kurulu olarak aramızda konuştuk. Uygun bir fiyat belirlemeye çalıştık. Takımımızın en çok ihtiyacı olan konular var. Oyuncularımız düzenli ödemek almak istiyor. Oyuncularımız futbolcu olduğunu hissettiklerinde de taraftarlarla bütünleşmelerilazım. Bunun gerçekleşmesi için de kombine fiyatlarının uygun olması gerekiyordu. Bana göre bu sezon kombine fiyatları ucuz seviyede. İnşallah taraftarlarımız ilgi gösterir. Satışa sunulduğu ilk gün güzel bir ilgi görmüş” dedi.
Konsere gider gibi
Marankoz, “Bu sezon Passolig kart kullanmayacağız ancak Passolig sistemi devam edecek. İnsanlar nasıl bilet alarak bir konsere gidiyorlarsa, aynı sistemle maçlara girebilecekler. Devam eden pandemi süreci nedeniyle bilet alırken TC kimlik numaralarımız ile alabileceğiz. Covid-19 takibi nedeniyle bu durum zorunlu” ifadelerini kullandı.
HES kodunu okutacaklar
Mali Asbaşkan Marankoz, “Tek maçlık bilet alan taraftarlarımız stadyuma girerken ilk önce HES kodunu okutacaklar daha sonra biletlerini okutacaklar. Bu sebeple stadyum girişinde yoğunluklar yaşanabilir. Kombine bilet alanlar ise HES kodu işlemi yapmayacaklar. Eski Passolig kartların kullanılmasına gerek yok. Taraftarlarımızın yıllık aidat ödemesini istemiyoruz.Taraftarlarımız cep telefonlarına Passo mobil uygulamasını yükleyerek veya www.passo.com.tr adresi üzerinden kombinelerimizi veya tek maçlık biletlerimizi alabilecekler. En az bir AVM’de, belki iki AVM’de Passolig standı kurmak istiyoruz.Passolig yetkilisi orada bulunacakve işlemleri gerçekleştirecek. Önümüzdeki günlerde AVM konusu netleşir ve duyuruları yaparız. Görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.
10 taraftara imzalı forma
Kampanyadan bahseden Marankoz,“Kombine alan ve sosyal medyada #EfsaneYerinde etiketi ile paylaşım yapan 10 taraftarımızı çekiliş ile belirleyeceğiz ve kendilerine futbolcularımız tarafından imzalanmış formaları hediye edeceğiz. Bu şanslı 10 kişiye bir maçta locamızda misafir etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.17 bin 500 taraftar gelebilecekPandemi nedeniyle stadyumlara yüzde 50 kapasite ile seyirci alınabildiğini hatırlatan Marankoz, “Passolig yetkilileri de bu konudan muzdaripler. Çoğu maçta yüzde 50’nin çok altında bir taraftarın önünde maçlar oynanıyor. Aşı da olunsa insanlar haklı olarak çekiniyorlar. Ben Eskişehirspor taraftarlarının yoğun katılım sağlayacağını düşünüyorum. Aşı olmayan taraftarlarımız PCR testi olarakmaçlara girebilecek. Ama ben bizim taraftarlarımızın Eskişehirspor için aşı olacağını düşünüyorum. Çünkü sürekli test yaptırmak kolay bir iş değil. Bu sezon maçlarımıza 17 bin 500 civarında taraftarımızı kabuledebileceğiz” dedi.
Token yakımı oldu
Marankoz, “Bir ürüne ne kadar fazla talep olursa, o kadar yüksek arz olur. Talep olması için de alışveriş seçeneği gibi bir araç gerekiyor. Şu an Es Es Tokenleri sadeceyatırımcılar alıyor. Bu sebeple arz seviyesi istenilen seviyeye gelmiyor. Arzı ve talebi artırmak için de token yakımı diye bir olay vardır. Üretilen 260 milyon Es Es Token 2 Eylül’de 160 milyona düşecek. Ön arzda sadece 12 milyon adet satışa sunulmuştu. Bu 12 milyon rakamının seçilmesi tamamen teknik bir konu. Biz kulüp olarak daha yüksek olmasını arzu ederdik ancak, Bitci firması bu rakamı uygun gördü. Kripto para yatırımcılarının elindeki ürünün değerinin artması için token veya koin yakmak gibi bir adet vardır. Es Es Token de bunu yaşıyor. Piyasadaki ürün sayısı azalmayacak. Sadece piyasaya sürülebilecek ürünün sayısı azalacak. Böyle ürün değerlenmiş olacak” diye konuştu.
 Hızlı başladı ama yavaşladı
 Loca satışlarına da değinen Marankoz, “Loca satışlarımız ilk açıkladığında biraz hızlı başladı ancak son günlerde çok yavaşladı. İlk iç saha maçımızı ikinci haftada oynayacağız. Önümüzdeki günlerde ilginin artmasını bekliyoruz. LED panoya alınan eklamlar için de firmalardan ilgi bekliyoruz. Maalesef 12yaşından küçük kardeşlerimiz maçlara giremeyecekler. 18 yaşından küçük taraftarlarımız da aşı hakkına sahipse aşılarını olabilirler, aşı hakları yoksa PCR testi ile maçlara girebilirler” diye konuştu.
 İçimizde ukde de kaldı
“Kripto paralar geleceğin teknolojisi” diyerek sanal paraya parantez açan Marankoz, “Eskişehirspor’un da bu konuda öncü bir kulüp olması gerektiğine inandık. Avukat Yusuf Ünal arkadaşımız ile bu konu üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik ve 2021 yılının Şubat ayında hayata geçirdik. Kulübümüz de bu proje ile güzel bir maddi gelir sağlandı. Taraftarlarımızın kripto paraları kullanabileceği pek çok projemiz vardı. İndirimli forma satışı, kulüp üyelik ücretleri, kombine ve bilet satışı gibi. Ancak devletimiz kripto para ile alışverişi askıya alınca bu projelerimiz iptal oldu. İçimizde ukde de kaldı. Çok güzel bir sistem kuracaktık” dedi. Para veremiyorsak değer vermemiz gerekiyor Eskişehirspor’un 250 milyonborcu var, doğrudur. Elimizde50-60 milyon gibi bir para olsa bu borç kapanır söylemlerine de katılıyorum. Böyle bir durum olsa alacaklılar Eskişehirspor’a anlayış gösterecektir. Yüzlerce esnafa borcumuz var. İflas etmiş esnafa borcumuz bile var. Bir dünya alacağı olmasına rağmen yasal yollara başvurmamış esnaflara da borcumuz var. Alacağı olanlarla bir şekilde helalleşmek gerekiyor. Bu insanlara para veremiyorsak, değer vermemiz gerekiyor” dedi.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi