Odunpazarı’na Seramik Galerisi

Videoyu Aç Odunpazarı’na Seramik Galerisi
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un talimatı üzerine çalışmaları başlayan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nde, sona yaklaşıldı. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, yarın saat 15.00’te açılacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Başkan Kurt’un talimatı ile bir süre önce Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayında sanatçılar tarafından üretilen eserlerin yer alacağı bir galeri açmak için çalışmalara başladı. Arasta Çarşısı içinde yer alan bina Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne dönüştürüldü. Projenin Sanat Danışmanlığını da Prof. Ayşegül Türedi Özen üstlendi.
SERAMİĞİN SERÜVENİ
Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nin giriş bölümünde; ziyaretçilerin seramik çamuru ile tanışacakları seramik atölyesi yer alıyor. Fırınların, seramiğe dair malzemelerin de yer alacağı seramik atölyesinde, ziyaretçiler seramiğin serüvenine eşlik etme şansı yakalayacak. Birinci ve ikinci katta koleksiyon eserlerin yer aldığı Sergileme Odaları, Hol; seramik sanatçılarına ayrılan sanatçı odaları ve Eskişehir’in Mihalıççık İlçesinin bir mahallesi olan Sorkun’da üretilen çömleğe dair görsellerin ve örneklerin sunulduğu Sorkun Odası bulunuyor. Sorkun Odası içinde ayrıca çalıştay sürecinin film olarak izlenebileceği özel bir alan da yer alıyor.
29 TEMMUZ’DA AÇILACAK
Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nin açılışı bugün 15.00’te törenle yapılacak. Törende açılışın yanı sıra ikinci katta yer alan Sergi Odası’nda galerinin ilk sergisinin de açılışı yapılacak. Seramik Sanatçısı Ayşegül Türedi Özen’in “Kadın Eli” adını verdiği 26’ncı Kişisel Seramik Sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunulacak. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi