Odunpazarı ritimle engelleri kaldırıyor

Videoyu Aç Odunpazarı ritimle engelleri kaldırıyor
A
a

Odunpazarı Belediyesi engelli bireyler ile ilgili çalışmalarını Yenikent Mahallesi Seramik Park’ta yer alan Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde sürdürüyor. Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde özel gereksinimli bireyler için gerçekleştirilen çalışmalardan biri de ritim atölyesi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ritim atölyesinde davul, darbuka gibi ritim aletlerini çalmayı öğrenen özel gereksinimli bireyler, hem keyifli zaman geçiriyor hem de dinleme ve dikkatini yoğunlaştırabilme becerilerini geliştiriyor. 7’şer kişilik gruplar halinde gerçekleştirilen atölye çalışmaları, her hafta Çarşamba günü 13:30 -15:00 15:00-16:30 arasında gerçekleştiriliyor.
 
İLETİŞİMİ KOLAYLAŞTIRIYOR
Ritim atölyesi ile ilgili bilgi veren yetkililer, müziğin ve ritim çalışmalarının özel gereksinimi olan öğrencilerin eğitimlerindeki tüm gelişim alanlarını destekleyen en etkili ve önemli disiplinlerden birisi olduğunu belirtti. Özel gereksinimli bireylerle iletişim kurmada yararlanılabilecek çok etkili bir teknik olduğunu ifade eden yetkililer, ritim çalışmalarının iletişimde dinleme ve dikkatini yoğunlaştırabilme becerilerinin gelişimi için büyük önem taşıdığının da altını çizdi.
 
Ritim atölyesine katılmak veya atölye hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, Yenikent Mahallesi Nejdet Yıldırım Sokak Seramik Park’ta bulunan Engelsiz Kültür ve Sanat
 
Merkezi’ne gelerek veya 0 222 227 86 38 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilir.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi