Ortada yönetim yok...

Videoyu Aç Ortada yönetim yok...
A
a

Eskişehirspor İcra Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek ES TV ekranlarında yayınlanan ‘Eskişehir’in Nabzı’ progrmında, “Yöneticilere ‘herkes bir deplasman masrafını karşılasın’ denilmiş. Bunu sadece Mustafa Polat yerine getirmiş. Zaten ortada yönetim denilen bir şey yok” dedi. 
“Kasada hiç para yoktu”
Mehmet Şimşek, “Biz 24 Ekim 2018 tarihinde kulübe girdik ve kulübün kasasında hiç para yoktu. 20.12.2018 itibariyle bu kulübe 1 milyon 123 bin lira para sokmuşuz.  1 milyon 87 lira para harcanmış durumda. Market fişine kadar hesabımızı tuttuk. Burada forma satışlarımız, loca satışları, forma satışlarımız var. Kuruş kuruş bu paraların nereye harcandığını belgeledik. Hepsi makbuzlu” diye konuştu.
 
“Kampanya şeffaf değildi”
Şimşek, “26’da 26 kampanyası şeffaf değildi. Bizde bunu sonlandırdık. Eskişehirspor tesislerinin önünde ki otoparkı geri almayı başardık. Bize ait olanı geri aldık. Bize yönetim hiç karışmadı. Zaten yönetim denilen bir şey yok. Olanları ise zaten içerimize aldık. Eskiden yöneticiler vecibe verirdi. Ama şimdi öyle bir şey yok. Yöneticilere herkes bir deplasman masrafını karşılasın denilmiş. Bunu sadece Mustafa Polat yerine getirmiş” dedi.
 
Kerim Avcı konusu
Programda söz alan ETB Başkanı Mura Diri, “Bizler puanların silinmemesi için büyük mesai harcadık. Daha sonra bize bu Kerim Avcı’nın fotoğrafı gönderildi. Kulüpten alacağı olan kişiler bu kareyi yollayarak, “Demek ki para var bizde bunun için imza vermedik” dedi. Futbolcular zaten whatsapp grubunda bu fotoğrafı paylaşmış. Kulübün içinden birisi bunları gönderdiği beyan ettiler” diye konuştu.
 
“İzzet Erdoğan aramamış”
Murat Diri, “Biz tesislere gittiğimizde İzzet Erdoğan elinde bir defter alacaklı olan futbolcularla görüştüğünü belirtiyordu. 20 kişinin üstünü çizmiş bunlarla görüştüm demişti. Sonradan öğrendik ki hiç kimseyi aramamış. Biz imza verilmesi için bazı kişileri aradığımızda bizi şimdiye kadar aramadı dediler. 31 Ağustos’a kadar kimse aramamış bu futbolcuları. Halil Ünal, İzzet Erdoğan’a güvenerek büyük yanlış yaptı. İzzet Erdoğan sürekli bize Mustafa Erdoğan ile görüştüğünü söylüyordu. Bunu çok iyi kullandı. 25 Ağustos’ta kimsenin aranmadığını öğrendik” dedi.
 
“Başkana söz verilmiş”
Diri, “Biz Başkana lisansı çıkarılmayan futbolcuları neden transfer ettiğini söyledik. Başkan Ünal’ın beyanına göre o dönem Nabi Avcı’nın transferin açılacağının sözünü vermişler. Baktık ki kulübün içinde kimse yok, doğal gaz yok, su yok, yiyecek yok. Burası sahipsiz kalmış ve bizde dedik ki o zaman buraya biz geçelim başkanda imza işleriyle uğraşsın dedik” diye konuştu.
 
“Bolu maçı sonrası görevimiz bitecek”
Diri, “Boluspor maçından sonra İcra Kurulu’nun görevi bitecek. Yapabildiğimiz her şeyi yaptık. 21 milyon var deniliyor. Bu nasıl var; Spor Toto’dan, Aktif Bank’tan, TFF’den, belirli gelirlerimiz var. Bu gelir kulübün hesabına yatırılıyor ama parayı direk Aktif Bank alıyor. Bu paralar hep borca gidiyor. Sağolsun Mesut Hoşcan kulübün iktisadi işletmenin de evraklarını hacize göndertmiş” dedi.
 
“Bunun adı hainlik!”
Diri, “2013-2016 tarihleri arasında ESAS Güvenlik şirketine ödeme yapılmadığı için kulübe icra geldi. Biz İcra Kurulu olarak şimdi bir maçta bir güvenliğe 125 lira veriyoruz. Bu kulüp 2013-14 sezonunda bir güvenliğe bir maçta 185 lira vermiş. 3 sene içinde bu firma bizden 1 milyon 400 bin lira talep etmiş bunun 1 milyon 200 bin lirasını tahsil etmiş kalan 200 bin lirayı ise icra koymuş. Mesut Hoşcan dönemindeki kulüp müdürü ve tesis müdürü bütün spor malzemesi, mutfak malzemelerini alabilirler diye güvenlik şirketine yazı vermiş. Bunun adı hainlik” ifadelerini kullandı.
 
“Biz Halilci değiliz”
Diri, “Bize sürekli Halilcisiniz diyorlar. Şu an kongre kararının alınmasını biz Halil Ünal’dan istedik. Yürümüyor diye bizler söyledik. Ama Halil Ünal bu süreçte puanı sildirmedi. Belki burada söylenmez ama bize tescil edilmiş puan silme cezasını yurt dışında Halil Ünal kaldırttı. Bunu takdir ediyorsak bize Halilci denilemez. Biz yeni bir yönetim istiyoruz. Bu kulübe para verecek yöneticiler istiyoruz” dedi.
 
“Seçimin kaderini taraftar belirler”
Altes Tribün Lideri Erkan Koca, “Eskişehir’de ki siyasiler ne yazık ki kulübe destek vermiyor. Siyasiler seçimlerde Eskişehirspor taraftarlarının oyunun etkisinin %1 veya %2 olduğunu belirtmişler. Bizde sosyal medyada ‘Benim oyum Eskişehirspor’a’hashtagyaptık. İnanılmaz bir paylaşım oldu. Demek ki öyle %1’lik bir kesim değilmişiz. Gerekirse biz bağımsız aday çıkartırız seçimin kaderini belirleriz. Bu seçimin kaderini Eskişehirspor taraftarları belirleyecek” şeklinde konuştu.
 
“Parasızlıktan gidemedik”
Son olarak İcra Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek, “U-21 Takımı para olmadığı için Adana’ya gidemedi. Elazığ deplasmanına da gidemeyecekti U-21 takımı. Ama son anda sponsor bulundu ve maça gidildi. Yok yani paramız yok. Gitmedikten sonra keşke bize söyleseydiniz diyen kişilerde ilk başta gelip yanımızda olsunlar. Kongre yapılacak ve bu kongre için salona para ödemeyeceğiz. ES GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş sağ olsun ücret almayacağını söyledi” ifadelerini kullandı.
 
Dağtekin: Borç yüküne sokuldu
Yenigün Gazetesi Spor Müdürü Murat Dağtekin ise, transferin açılamamasının nedeninin sadece Kerim Avcı fotoğrafı olmadığını, sezon başında Siyah-Kırmızılı renklere transfer edilen futbolculara sadece peşinat olarak 4 milyon TL nakit para ödendiğini, bu isimlerin 1 dakika bile forma giymeden serbest kalarak kulübün ciddi bir borç yükünün altına daha sokulduğunu belirtti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi