OTELLER HALA YÜZDE 70 DOLU

Videoyu Aç OTELLER HALA YÜZDE 70 DOLU
A
a

Yaz dönemi sezonunun bu yıl Covid-19 salgını sebebiyle geç başladığını söyleyen turizmci Ercan Akmeşe, “Pandemiden en çok turizm etkilenmiş olsa da Türkiye’deki oteller tedbirler konusunda başarılı olduğu için tercih edildi. Şu an hala otellerde yüzde 60, yüzde 70 oranında doluluk var” dedi.


Turizmci Ercan Akmeşe, Covid-19 salgınından dolayı bu yaz sezonun geç başladığını ifade etti. Türkiye’deki otellerin salgınla ilgili aldığı tedbirler noktasında çok dikkatli olduğuna dikkat çeken Akmeşe, “Seyahat yasakları, kısıtlamalar vardı. Otellerde Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın istediği şartlar vardı. Dolayısıyla bunların hazırlanması bayağı bir zaman aldı” dedi.
SEYAHAT HALİNDEYİZ
Sezonun temmuz ayı ortalarında başladığını belirten “İç pazar biraz daha erken kapandı. Acenteci olarak beklentilerimiz karşılanmadı. Ama şu sevindiriciydi, bütün dünyada turizm sekteye uğramışken biz ülke olarak kapılarımızı bütün dünyaya açtık. Sürekli seyahat halindeyiz, sürekli otellerimizi, tesislerimizi geziyoruz. Otellerimizde şu anda bile doluluk oranları yüzde 60, yüzde 70’lerde. Ki ekim ayı sonu olmasına rağmen şu an dünyanın en güvenli turizm ülkesi olduk aldığımız önlemler ve sunumlarımız bunu getirdi” diye konuştu.
İNSANLAR BUNALDI
İnsanların pandemi döneminde çok bunaldığını bu sebeple bir yerlere gitmek istediğini söyleyen Akmeşe, “Bunu yaparken de güvenilir ortamlarda bulunmak istiyorlar. Biz de acenteciler olarak bütün tedbirleri aldık. Kış hazırlıklarımıza başladık. Mevsimsel olarak değişebiliyor programlarımız. Şu anda Ağva, Abant, doğa turları, Kapadokya, Sapanca, Bursa Trilye programlarımız biraz daha revaçta. Güney ve Ege bu ara tercih ediliyor. Daha sakin olduğu için inanlar birkaç günlüğüne de olsa gitmek istiyor dinlenmek için” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi