Seyitgazi’Deki Şehit Ailesini Yalnız Bırakmadılar

Videoyu Aç Seyitgazi’Deki Şehit Ailesini Yalnız Bırakmadılar
A
a

Seyitgazi'deki Şehit Ailesini Yanlız Bırakmadılar

Eskişehir Seyitgazi’de bulunan Şehit Kamil Üngör Ortaokulu öğretmenleri, Ayvalı köyüne giderek okullarına ismi verilen şehidin önce kabrini ziyaret etti, ardından da anne ve babasını ziyaret ederek ellerini öptü.
14 Nisan 2001 tarihinde Bingöl’ün Genç ilçesi Yazıkonak bölgesinde teröristlerin hain pususunda hayatını kaybeden Jandarma Komando Onbaşı Kamil Üngör, şehit düşüşünün 14’üncü yılında, ismini vermiş olduğu okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından unutulmadı. Seyitgazi Ayvalı köyüne giden ve aralarında Şehit Kamil Üngör ortaokulu Müdüresi Ferah Nuray Yılmaz ve Okul Öğretmenleri Merve Tunca, Şeyma Balkan, Ömer Uluçay, Arzu Karagöz, Hazal Özlem Mert, baba Mehmet Üngör tarafından şehidin mezarı başında karşılandı. Ardından baba Mehmet ve anne Hacer Üngör, şehit oğullarını anlatıp evlerinde oluşturdukları köşeyi ziyaretçilere gösterdi. Şehidin son yazdığı mektubu gösteren anne Hacer Üngör, gözyaşları döküp oğluna kına yakıp askere nasıl gönderdiğini, nasıl ölüm haberini aldığını anlattı.
Şehit Kamil Üngör Ortaokulu Müdiresi Yılmaz; ’’Okulumuzun ismini taşıyan evladınızın eğitimcileriyiz, sizin evladınız bizim evladımızdır. Bu çocuklarımız oğlunuzun ismiyle büyüyerek bu vatana hayırlı bir evlat olacaklar. Bizler her zaman sizlerin yanındayız’’ diye belirtti.
Şehit Kamil Üngör ortaokulu Müdiresi Yılmaz ve beraberindekiler getirmiş oldukları tabloyu şehit ailesine taktim ettiler.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi