Şuhut’Ta Öğrencilere Flor Vernik Uygulaması

Videoyu Aç Şuhut’Ta Öğrencilere Flor Vernik Uygulaması
A
a

Sağlık Bakanlığı Tarafından Başlatılan ''Flor Vernik Uygulaması'' Afyonkarahisar Şuhut İlçe Sağlık Müdürlüğü Tarafından İlçe Merkez Ve Köy Okullarında Uygulanmaya Başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ’’Flor Vernik Uygulaması’’ Afyonkarahisar Şuhut İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda uygulanmaya başladı.
Şuhut İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından okullarındaki öğrencilere, diş taraması yapılarak minik öğrencilerin dişleri çürümeden müdahale ediliyor. Şuhut İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Özdemir konu ile ilgili açıklamalarında,’’ İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak her ilçede olduğu gibi bu senede ilçemizde Flor Vernik Uygulamasını gerçekleştirdik. Ilçemizde bu uygulamayı 6 yıldır gerçekleştiriyor, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan formları bütün ilkokullara dağıtıyoruz. Velim izin izin verdiği öğrencilerimize ise flor vernik uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca öğrencilere ağız diş sağlığı ve diş taraması ile ilgili bilgiler veriyoruz’’ ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi