CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Anadolu Gazetesi muhabiri M. Anıl Aksoy'a açıklamalarda bulundu. 

Eskişehir'de camdan düşerek ölmüştü: Aileyi hüsrana uğratan gelişme Eskişehir'de camdan düşerek ölmüştü: Aileyi hüsrana uğratan gelişme

Üniversite şehri olarak bilinen Eskişehir’de belediyelerin gençlere pek çok imkan sunduğunu hatırlatan Yalaz, partilerinde daha fazla genç üye olması gerektiğini vurguladı. Bu konuda çalışma yürüteceklerini söyleyen Yalaz, “Genel Merkezimizin de bu anlamda bütün örgütleri teşvik edeceğini, Eskişehir’in normal dokusu ve genç sayısı itibariyle potansiyelimizin yüksek olduğu düşünüldüğünde, bizim de bu hususta elimizden geleni yaparak aktif genç üye sayımızı hırsla artıracağımızı ifade etmek istiyorum. Türkiye’nin en genç 2 il başkanından biri olmam sebebiyle gençlerin partimize eskiye nazaran daha fazla rağbetinin üyelik anlamında da ilgililerinin olduğunu ifade etmek isterim. Ama bu yeterli değildir. Biz partimizi büyüteceğiz ve kısa bir zaman sonra üye kampanyası başlatmayı hedefliyoruz yönetimimle birlikte. Ailemizi büyüteceğiz, sayısal olarak artacağız. Eğitimler ve pazar toplantılarının daha verimli ve aktif kullanılması suretiyle de nicelik olarak artan üye sayımızı nitelik olarak da daha verimli hale getireceğiz. Aktif üye sayımızı da hızla artıracağız. Bu, eski alışkanlıklardan vazgeçmekle mümkün olur” ifadelerini kullandı.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ VURGUSU

Mevcut tüzüğün partinin büyümesine engel teşkil ettiğini dikkat çeken Başkan Yalaz, “Mahallelerin ‘küçük olsun benim olsun’, ‘delege benim elimde bulunsun’ gibi irade gösteren kişiler maalesef bulunuyor. Bunları hem büyük kurultayımızda, hem kendi ilimizde yaptığımız kongrede de bu hesapların tutmadığı bir sonuçla sonuçlanması ve benim ve yönetimimin seçilmesi nedeniyle CHP’nin hızla yol aldığını ifade etmek istiyorum. Bunun artık bütün örgütü kucaklayacak delege yapılarının ve mahalle bazlı delege seçimlerinde özellikle belli ballı başlı ‘delege ağası’ dediğimiz kişilerin aktif olmayacağı bir süreçle ifa edilmesi, hem partiye küskünlükleri azaltacak hem de örgütümüzün hızla büyümesine vesile olacaktır. Burada bizi mutlu eden husus, genel başkanımızın da bizle aynı düşüncede olması ve belli başlı sorunlarımıza bizden daha fazla vakıf olması. Bunları çözmek ve gerekli adımları atmak konusunda azimli ve kararlı olması da bizi memnun ediyor. Ülke değişiyor, CHP hızlı bir değişimin öncüsü oldu. Ülkedeki gelinen başarıyı da bunun tetiklediğini hepimiz artık takdir ediyoruz. Bu anlamda CHP’de de hızlı bir değişimin, tüzük kurultayı ile birlikte kurumsal ve örgütsel sorunlarımızın çözülmesiyle birlikte, örgütün çok aktif olarak bütün süreçlerin içinde yer aldığı bir yapı oluşturulacaktır. Bu da partimizin iktidar yürüyüşünde hepimize bir ivme kazandıracaktır” ifadelerini kullandı.

"BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ"

Yalaz, şöyle devam etti: “Halkın buna teveccüh gösterdiğini görüyoruz. Partimiz için de izlenilmesi gerek yol budur. CHP Eskişehir İl Başkanı olarak şunu ifade etmek isterim; biz ayrıştırıcı, dağıtıcı, kendi içimizdeki hesaplaşmayı diğer partilerle ya da iktidarla mücadele etmenin önüne koyan bir anlayışla yönetilemeyiz. İl Başkanı ve il örgütü olarak herkese kucak açan, gelen kişilerin aidiyetini ya da kişisel aidiyetini sorgulamayan, partimizin büyümesinden her daim, kim gelirse gelsin memnuniyet duyacak olan bir anlayış ortaya koyduk. Bundan sonra da yol haritamız bu olacaktır. Birleşe birleşe kazanacağız. Büyüye büyüye kazanacağız. Sadece sayımızı artırmakla kalmayacağız. Eğitimlerle, Pazar toplantılarının verimli geçmesini sağlayarak üyelerimize nitelik de kazandıracağız. Bu anlamda hiçbir gücün ve kuvvetin önümüzde duramayacağını, bu tarz ve anlayışla iktidarın kapılarının bize ardında kadar açılacağına yürekten inanıyorum”

Kaynak: Haber Merkezi