TARAFTAR HİKAYELERİ

Videoyu Aç TARAFTAR HİKAYELERİ
A
a

TARAFTAR HİKAYELERİ

HAZIRLAYAN: AYTAÇ ERSOY
----------------------

MEVLÜT ÇINAR


Çalınan otobüsü deplasman yolunda yakaladık

2009-2010 sezonuydu. Trabzon’a 19 saatlik yolculuğun ardından anca varabilmiştik. Maçın ikinci yarısına yetişebildik. 2-1 yenildiğimiz maçın ardından dönüş yolunda Polatlı civarlarındayken bulunduğumuz bizim deplasman otobüsünün yanından yine deplasmana gittiğimiz otobüs firmasına ait bir otobüs geçti. Şoför abimiz bizlere bu aracın çalındığını söyledi. Başladık takibe. Polatlı-Sivrihisar karayolunda bulunan Sakarya Kışlası yakınlarında çalınan otobüsü kıstırdık ve jandarmaya haber verip otobüsü çalan şahsı teslim ettik. O kovalamaca yıllar geçse de unutamayacağım anılarımdan biridir.
 ------------------------------------
FURKAN ŞAHİN

Beşiktaşlıların arasında izledim

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciyim. Uzaktan sevmek her zaman zordur ama Üsküdar'dan Beşiktaş'a, Eminönü'ne vapur güvertesinde boynunda Eskişehirspor atkısıyla geçmenin tadı da çok az şeyde vardır. Hele de o hafta takım İstanbul'a deplasmana geliyorsa... Yaş 13, 2010 senesi, ilk kez bir Eskişehirspor maçına gidiyorum, Beşiktaş deplasmanı ve deplasman tribününü yine doldurmuşuz; bilet bulamayınca yalvar yakar bir büyüğümle "eski açık" diye tabir edilen tribüne giriyoruz. Rahmetli Özhan Canaydın maç önünde alkışlarla anılırken boynumdaki Eskişehirspor atkısını açıyorum: Aşk-ı Şehir yazısı ortada ve iki tarafında armamız! Ya yaşıma verildi ya da o anki atmosfere, yalnızca birkaç garip bakış... Ümit Karan ilk golü bulunca öyle coşkulu sevindim ki maçı da benimle izlemediler ve birer koltuk boş kaldı etrafımda. Aslında ne kavga ne de bir düşmanlık, sevdalar bir arada yaşanabildiğinde güzel! Biz adını gittiğimiz her yerde yaşatırız, senin ömrün uzun olsun Es Es!
 ---------------------------------------------------
YAKUP TEK

Elimizden tutup ağladı

2018-19 sezonuydu. Bizim Çocuklar arma için mücadele ediyordu. İlk devrenin sonlarına doğru Afjet Afyonla deplasmanda oynamıştık. İyi mücadele etmemize rağmen maçı 2-1 kaybettik. Eski futbolcularımızdan Semih Güler bizleri yanına çağırıp elimizden tutarak ağlamaya başladı. Kendisine bizim Eskişehirspor olarak ağlamamız gerektiğini her zaman başımızın dik olması gerektiğini söyledik. Çok sıkı bir şekilde el ele tutuşmuştuk. Eskişehirsporumuzun ve futbolcularımızın her zaman yanında olduğumuzu o gün Semih’e söylemiştim. Verilen onurlu bir mücadele vardı. O anları unutamıyorum.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi