TEBRİK KARTLARI SUKURUSU’NDAN

Videoyu Aç TEBRİK KARTLARI SUKURUSU’NDAN
A
a

Tepebaşı Belediyesi Sukurusu Uygulama Merkezi’nde, 2020 yılı için 10 bin adet tebrik kartı üretildi. Bu rakamla birlikte 2009’dan bu yana atık kağıtlardan üretilen tebrik kartı sayısı 110 bine ulaştı.

Bu yıl 11 yaşına giren ve geleneksel hale gelen yeni yıl kartlarının bu yılki teması, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın, 14. Sürdürülebilir Şehirler ve İnsan Yerleşimleri Forumu Akıllı Kent Gelişimi alanında kazandığı ‘Küresel Model Ödülü’ oldu. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da bu anlamlı çalışmaya dikkat çekmek için yeni yıl kartlarının üretimine katıldı.
ÖZEL KARTLAR
Başkan Ataç, “Her yıl Sukurusu Uygulama Merkezi’mizdeki arkadaşlarımızın emeğiyle, özel mesajlar içeren tebrik kartları üretiliyor. Üretilen kartların sayısı 2009’dan bu yana 110 bini buldu. Bu özel kartları alanların çoğu güzel bir anı olarak arşivlerinde saklıyorlar. Çünkü böyle bir tasarımı ve çalışmayı her yerde görmeleri mümkün değil” ifadelerini kullandı.
GERİ KAZANILMIŞ
Sukurusu Uygulama Merkezi sorumlusu Güneş Evrim Yılmaz ise yeni yıl kartlarının yaklaşık 10 bin adet üretildiğini kaydederek, “Yeni yıl tebrik kartları, belediyemizin atık ofis kağıtları elde geri dönüştürülerek ve sadece su kullanılarak atölyemize özgü bir üretim yöntemi ile şekillendi. 2020 yeni yıl tebrik kartları yüzde 98’lik kısmı geri-kazanılmış malzeme ile üretildi” ifadelerini kullandı.
KÜRESEL MODEL ÖDÜLÜ
2020 için üretilen tebrik kartlarının üzerinde yer alan mesaja da değinen Başkan Ataç, “Geçtiğimiz Eylül ayında 52 ülke ve 500’den fazla katılımcı ile Birleşmiş Milletler örgütünün destekleriyle Etiyopya’nın ve Afrika Birliği’nin başkenti Addis Ababa’da gerçekleştirilen ‘Akıllı Kent Gelişimi’ alanında ‘Küresel Model’ ödülüne layık görüldük. Tepebaşı artık bir Küresel Model. Tüm Eskişehir’in gururu olan bu güzel ödülün mutluluğunu, tebrik kartlarımız aracılığı ile vatandaşlarımız ile de paylaşmak istedik” diye konuştu.
24 BİN ÖĞRENCİ
2010 yılından beri; çevresel sorunların insan etkileriyle nasıl oluştuğunu, geri dönüşüm ve diğer tedbirlerin neler olduğunu, oyunlar ve atölye çalışmaları ile anlatarak, çevre duyarlılığını geliştirme hedefiyle çalışan Sukurusu Atölyesi'nin toplam ziyaretçi sayısı 24 bine ulaştı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi