‘Dilimizin Zenginlikleri’ kapsamında düzenlenen ‘Tişört Tasarım Yarışması’nda Emirdağ Mithat Paşa Ortaokulu birinci oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Dilimizin Zenginlikleri’ kapsamında düzenlenen ‘Tişört Tasarım Yarışması’na Emirdağ’da tüm okullar katıldı. Her okul; Tişört Tasarım Yarışması’nda, Emirdağ’ın meşhur türküsü olan ‘Zalım Poyraz’ türküsünü tişört tasarımına işleyerek uyguladı ve Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir jüri heyeti oluşturarak okullardan gelen ‘Zalım Poyraz’ türküsü tişört tasarımlarını inceledi. Bu değerlendirme kapsamında: Dilimizin Zenginlikleri’ kapsamında düzenlenen ‘Tişört Tasarım Yarışması’nda, Emirdağ Mithat Paşa Ortaokulu birinci oldu. Birinci olan Emirdağ Mithat Paşa Ortaokulu, Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan Dilimizin Zenginlikleri’ ‘Tişört Tasarım Yarışması’na katılacaktır.

Eskişehirspor'un 59 yıllık hikayesi duygusal videoda canlandı Eskişehirspor'un 59 yıllık hikayesi duygusal videoda canlandı

Emirdağ’ın meşhur türküsü ‘Zalım Poyraz’ türküsüyle yarışmaya katılan Emirdağ Mithat Paşa Ortaokulu öğrencisi Berra Candan ve danışman öğretmen Murat Keskin yarışmada üstün performans sergilediler ve Emirdağ’ın gururu oldular.

Kaynak: iha