ÜLKENİN GELECEĞİ BAĞIMSIZ ENERJİ

Videoyu Aç ÜLKENİN GELECEĞİ BAĞIMSIZ ENERJİ
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, Fatih Sondaj Gemisi tarafından Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfinin ve potansiyel yeni rezervlerin ülkemizin geleceği adına sevindirici olduğunu söyledi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğalgaz müjdesi hakkında değerlendirmede bulundu.
GELECEK İÇİN ÖNEMLİ
Ülkemizin son yıllarda attığı adımlarla yeni enerji ve yer altı kaynaklarına ulaşmasının çok önem taşıdığını belirten Güler, “Türkiye’nin kararlılıkla ve uzun yıllardır sürdürdüğü tam bağımsız enerji üretimi çalışmaları neticesinde Fatih Sondaj Gemisi tarafından Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfedilmesi milletimizin ve ülkemizin geleceği adına son derece sevindiricidir. Çünkü Türkiye’nin enerjiye olan ihtiyacı her geçen gün artmakta, enerjide yurt dışına bağımlı olmamız dövize olan ihtiyacımızı ve buna bağlı olarak da cari açığımızı yükselmektedir” diye konuştu.
BAĞIMLILIK AZALACAK
Türkiye’nin yeni enerji kaynaklarına ulaşmasının önemine değinen Güler, “Mavi vatanımızda atılan adımlar Türkiye’nin enerji üretimindeki yönünün değişmesine, yurt dışına olan enerji bağımlılığımızın azalmasını sağlayacaktır. Enerji ithalatımızın azalması sebebiyle milletimizin parası ülkemizde kalacaktır. Ayrıca açıklanan doğalgaz rezerv miktarının büyüklüğü ve yeni rezerv potansiyelleri sebebiyle Türkiye enerji üretiminde de önemli bir noktaya gelecek, bölgedeki konumu da değişecektir. Akdeniz ve Karadeniz’de yürütülen sondaj çalışmalarının yeni yer altı kaynaklarına ulaşmamıza vesile olmasını, bu sayede ülkemizin enerji üretiminde üst sıralara yükselmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi