“Köyde Birlik, Şehirde Güç: Ayşe Ünlüce, Kadınlara Kooperatif Kurma Çağrısı Yapıyor"

Rektör Erdal dergi editörleriyle bir araya geldi Rektör Erdal dergi editörleriyle bir araya geldi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce son ziyaretini Mahmudiye İlçesi'nde gerçekleştirdi. İlçe sakini Hatice Karataş ve komşularını ziyaret ederek samimi bir ortamda vatandaşlarla buluştu.

Ziyaret esnasında, gençlerin köyden kente göç etmesinin nasıl engellenebileceği ve kadınların iş gücüne nasıl katılım sağlanabileceği gibi önemli konular üzerinde konuşuldu. Ünlüce, bu konuda Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle kooperatifleşmeyi yaygınlaştırmayı hedeflediğini belirtti. Kadınların isteği halinde kooperatif kurabileceklerini ve ürettikleri ürünlere alım garantisi verilerek Büyükşehir Belediyesi'nin üretici marketlerinde satışa sunulabileceğini ifade etti.

Mahmudiye'deki sıcak su kaynaklarının değerlendirilmesi önerisinde bulunan Ünlüce, örneğin çiçek veya çim serası kurularak istihdam yaratılmasının mümkün olduğunu vurguladı. Bir serada bugün 20 ile 25 kişinin istihdam edildiğini belirten Ünlüce, Büyükşehir Belediyesi olarak kırsaldaki vatandaşların üretim yapmaları için her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Kaynak: Bülten