Eskişehir'in merkezinde sokak ortasındaki kolilere tepki Eskişehir'in merkezinde sokak ortasındaki kolilere tepki

Çelenk bırakılmasının ardından konuşan İl Başkanı Yalaz, “Bugün, 23 Nisan’ın 104. yıl dönümünde, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.  31 Mart Yerel Seçimlerinden halkın büyük desteği ve teveccühüyle Türkiye’nin birinci partisi olarak çıkan partimiz, üstlendiği büyük sorumluluğun gereklerini yerel yönetimleriyle her kentte, partimizin her kademesiyle Türkiye’nin her bir köşesinde kararlılıkla yerine getirecektir" dedi.

"CUMHURİYETİMİZ KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR"

"Bizlere güvenen milletimize söz veriyoruz" diyen Yalaz sözlerine şöyle devam etti :"Kuruluş ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye siyaseti için yeni bir dönemin başladığı bu yeni dönemde, ulusal egemenliğin ve halk iradesinin tartışmasız biçimde tecelli ettiği ve korunduğu düzeni kurma ve koruma görevini mutlaka yerine getirecektir. Biliyoruz ki, Cumhuriyetimiz kimsesizlerin kimsesidir. Meclisimiz milletin meclisidir. Ülkemiz gençlere emanettir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutluyor, kurucumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarına; Cumhuriyetimizin ve ülkemizin dününü, bugünlerini ve yarınlarını var eden kurucu iradeye şükranlarımızı sunuyoruz”  

Talat Yalaz

 Düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi