Yaşananlardan hepimiz sorumluyuz

Videoyu Aç Yaşananlardan hepimiz sorumluyuz
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, Soma’da yaşanan maden faciası ve ardından Eskişehir’de yaşanan protestolardaki olaylara ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

CHP İl Başkanı Nihat Çuhadar parti binasında yaptığı basın açıklamasında bugünlerde siyaset yapılamaması gerektiğini, bugünlerin hesap sorma ve ödetilme günleri olduğunu söyledi. Çuhadar, “ TBMM’de yıllardır AKP’lilerin bütün engellemelerine rağmen iş cinayetlerini siyasal ve toplumsal muhalefetin gündem konularından biri haline getiremediğimiz için hepimiz sorumluyuz” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın tutumunu eleştiren Çuhadar,  “Mısır vatandaşı Rabia için hüngür hüngür ağlayan Başbakanımız Soma’daki yüzlerce madenci kardeşimiz için bırakın bir damla gözyaşı dökmeyi, o büyük acıyı olağan bir şeymiş açıklamalar yaparak artık insanlığın tek bir kırıntısını dahi yüreğinde taşımadığı davranışları ile Türk halkına göstermiştir” diye konuştu.

Çuhadar, patlamanın protesto edildiği yürüyüşlerin ardından çıkan olayları, CHP’li gençlerin çıkardığına ilişkin iddialara tepki göstererek , “CHP olarak bizim hiç tasvip etmediğimiz olaylar yaşanmıştır. Kesinlikle ve kesinlikle CHP gençliği böyle bir şey yapmayacağı gibi, yapanları da engelleyecek bir sorumluluk ve bilinç içerisindedir” ifadelerine yer verdi. (Esra Yücel)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi