YETENEKLERİNİ SERGİLİYORLAR

Videoyu Aç YETENEKLERİNİ SERGİLİYORLAR
A
a

Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesince başlatılan ‘Evde Kal Enstrüman Çal Projesi’ kapsamında her gün farklı müzik aleti çalan öğrencilerin mini konseri, okulun sosyal medya hesabında paylaşılıyor.


Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında eğitime verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek için okul yönetimince müzik bölümünden 118 öğrenciyle ‘Evde Kal Enstrüman Çal’ adlı proje başlatıldı.
PAYLAŞILIYOR
Evlerinde gitar, piyano, bağlama, yan flüt, keman, çello, viyola ve kontrbas çalan öğrencilerin, öğretmenlerine videosunu gönderdiği mini dinletiler, okulun sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor. Pek çok beğeni ve yorum alan paylaşımlar, evlerinden çıkmayan öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine de imkan sağlıyor.
ALKIŞ ALIYORLAR
Farklı okullardan ve mezunlardan da projeye destek verildiğini söyleyen Okul Müdürü Ersin Kökten, şöyle konuştu: “Çağrılara uyarak evlerinde kalıp enstrümanlarıyla performans sergileyen öğrencilerimiz, sosyal medya paylaşımlarında yetenekleriyle alkış alıyor. Öğrencilerimizin ellerine sağlık.” Kökten, projeye resim bölümü öğrencilerini de dahil edip, yaptıkları resimleri sosyal medyada paylaşacaklarını anlattı. AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi