Kontrolden çıkarak takla atan otomobil hurdaya döndü Kontrolden çıkarak takla atan otomobil hurdaya döndü

Büyükşehir Belediyesi Mart ayı olağan Meclis Toplantısı 2’nci Birleşim 1’inci Oturumu Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz Büyükerşen’in 25 yıldır başkanlık ettiği meclisin son oturumunda duygusal anlar yaşandı. 2019-2024 döneminin son meclis toplantısında bir ilke de imza atıldı.

ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK

Dönemin son oturumunda meclisi oluşturan AK Parti, CHP, DSP, MHP ve Yeniden Refah Partili üyeler, gündem maddelerine ait raporları ve gündem maddelerini oy birliği ile kabul etti. Yaşanan bu durum nedeniyle teşekkür eden Büyükerşen, “Büyükşehir Belediyemizin tarihinde son toplantıda çok güzel bir örnek verildi. Oy birliği ile alınan kararlar için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNEMLİ İŞLERİN MİMARI

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da Büyükerşen’e 25 yıldır Eskişehir’e verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Sizlere sağlıklı ömürler diliyoruz. 25 yıllık başarılı belediyeciliğin herkese örnek olmasını diliyoruz. Şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan da, Büyükerşen’e Eskişehir’e verdiği 25 yıllık hizmeti için teşekkür etti. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise 1999’da başlayan sürecin bugüne kadar geldiğini belirterek, “Eskişehir’de çok önemli işlerin mimarı ve bizlere rehber oldunuz. Sizi Tepebaşı adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ve Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan da Büyükerşen’in tecrübelerinden çok faydalandıklarını ifade ederek teşekkürlerini dile getirdi.

BENİ BUNLARLA HATIRLAYIN

Meclis üyelerinin konuşmaları sonrası 1999 yılında rahmetli Bülent Ecevit’in kendisini siyasete davet etmesiyle bu yolculuğun başladığını hatırlatan Büyükerşen, “25 yıl az bir zaman değil. Bu mecliste her dönem farklı meclis üyeleri de oldu. Burada çok farklı ve ağır tartışmalar da yaşandı. Eninde sonunda Eskişehir’in yararına olan projeleri gerçekleştirebildik. Son dönem meclisindeki arkadaşlarımdan memnunum. Evet eleştiriyorlardı, elbette eleştireceksiniz. 25 yıldır Belediye Başkanıyım elbette beğendikleriniz, beğenmediğiniz proje ve icraatlar olacaktır. Beni bunlarla hatırlayın. Ama hiçbirinize kırgın değilim. Eğer mecliste sesimi yükselttiysem, kalbinizi kırdıysam özür dilerim. Bundan sonra sizlere yaşamınızda sağlık ve başarı diliyorum. Elbette siyasetin içinde olacaksınız. Siyasette ve demokraside hak, hukuk ve adalet üzerinde durmaya devam edin. Hayatın her aşamasında da denge çok önemlidir. Demokraside de, Cumhuriyette de dünyada da her şey denge üzerine kuruludur. Hepinizi çok seviyorum, hoşça kalın” dedi.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Konuşmaların ardından Ataç ve Kurt, Başkan Büyükerşen’e teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Meclis oturumu Başkan Büyükerşen’in uzun süre ayakta alkışlanması ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ