London Live Eskişehir 2022 Kurban Bayramı

‘2030 İklim Nötr Kentler’ semineri

Videoyu Aç ‘2030 İklim Nötr Kentler’ semineri
A
a

Eskişehir Çevre ve Geliştirme Derneği Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ‘2030 İKLİM NÖTR KENTLER’ semineri düzenledi. Seminerde katılımcılar yenilenebilir enerji ve yeşil hidrojen konusunda bilgilendirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi’nde Çevre ve Geliştirme Derneği tarafından Çevre Günü etkinlikleri kapsamında seminer düzenlendi. ‘2030 İKLİM NÖTR KENTLER’ konulu seminerde Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar ve Prof. Dr. Erdoğan Atmış yenilenebilir enerjinin önemi ve yeşil hidrojenin önemine değindi. Eskişehir Çevre ve Geliştirme Derneği Başkanı Sadık Yurtman düzenlenen seminerle ilgili konuşarak, “2053’de Sıfır Nötr Karbonu hedeflememiz gerekiyor” dedi. 
2053’DE SIFIR NÖTR KARBONU HEDEFLEMELİYİZ
Yurtman, “Bu etkinlikler Avrupa Birliği’nin 2030’da neler yapması gerektiği ve yerel yönetimlerin buna ayak uydurması... Bu konular Avrupa Birliğinde çok fazla gündeme gelmesine rağmen Türkiye bu konuda biraz geri kalmış durumda. Bilindiği gibi 2053 yılında İklim Nötr anlaşmasını biz Türkiye olarak imzaladık. Bu imzalama sonucunda da 2053’de Sıfır Nötr karbonu hedeflememiz gerekiyor. Bu nedenle de şimdiden bunların adımlarını atmazsak hedefi yakalayamayız. O hedefleri yakalamak için şimdiden bu bilgilendirme toplantılarını yapıyoruz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Kurban Bayramı tebriği
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği
Kurban Bayramı tebriği