‘Afyonkarahisar’Da Yunan Zulmü’ Kitabı Tanıtıldı

Videoyu Aç ‘Afyonkarahisar’Da Yunan Zulmü’ Kitabı Tanıtıldı
A
a

Afyonkarahisar Belediyesi Kültürel Yayınlarına Bir Yenisini Daha Ekledi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’İn Destekleriyle, Araştırmacı Yazar Yusuf İlgar Tarafından Kaleme Alınan ‘Afyonkarahisar’Da Yunan Zulmü’ İsimli Kitabın Tanıtımı Yapıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi kültür yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in destekleriyle, araştırmacı yazar Yusuf İlgar tarafından kaleme alınan ‘Afyonkarahisar’da Yunan Zulmü’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı.
Afyonkarahisar Belediyesi olarak özel bir eseri daha kente ve tarih dünyasına kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Zeybek, emeklerinden dolayı Araştırmacı- Yazar Yusuf İlgar’a teşekkür etti. Eserde Yunanlıların işgal döneminde neler yaptığını apaçık ortaya konduğunu kaydeden Başkan Zeybek, “Yunanların, Afyonkarahisarın işgal döneminde neler yaptıklarını anlatan güzel bir eser. Neler yaşandığını belgeleriyle ispatlayan bir eser. Okuyucuların bilgilenmeleri açısından gerekli bilgileri vereceğinden şüphem yok. Bu vesileyle başta Yusuf İlgar Hocamız olmak üzere eserin hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

“Yunanlılar Türkün toprağına, canına göz dikmekle yetinmemiş”
İlgar ise eserin hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibine teşekkür etti. İlgar; “Yunan askerinin batı Anadolu’yu işgali sırasında bazı yerlerde bir yıldan fazla eğlenmişler, bu esnada Türkün toprağına, canına göz dikmekle yetinmemiş, onun haremine girerek namusuna, malına da göz dikmiştir. Bu çalışmamızda da görülecek ki Yunanlıların Afyonkarahisar’a geldiklerinde burada şehir merkezinden, kazalarına, köy ve kasabalarına kadar uğradıkları her yer, her canlısı, her taşı Yunan zulmüne tanıklık edecektir. Yunanlılar tarafından yakılan evlerin, dükkanların, cami ve mescitlerin, okulların yanı sıra zorla gasp edilen yiyecek ve içecekler, hayvanların, diğer taraftan ırza geçilen kızlarımızın, kadınlarımızın sayısı ne kadardır? Bu kadın ve kızlarımızın ise bizce masumiyetleri aşikardır. Çalışmamıza işgal fotoğraflarının büyük bir kısmını temin eden Hasan Tahsin Günek içtenlikle şükranlarımı sunarım. Bu düşünceyle çalışmamızı gelecek nesillere aktarılmasına önem vererek titiz çalışmalarıyla eserin basımını gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederim” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi