19. Eskişehir Sanat Ödülleri’nde Başkan Büyükerşen’e onur ödülü

A
a

Eskişehir Sanat Derneği tarafından düzenlenenEskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının sanat ödüllerini aldığı 19. Eskişehir Sanat Ödülleri Töreninde, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e 2021 Yılı Yunus Emre Onur Ödülü verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Sanat Derneği’nin Eskişehir’de sanatsal üretimi desteklemek adına düzenlediği Eskişehir Sanat Ödülleri 19 yıldır devam ediyor. Her yılsonunda düzenlediği ödül töreni ile o yıl içinde şehrin sanat hayatına katkı sunanları ödüllendiren Eskişehir Sanat Derneği, 2021 yılı ödüllerini düzenlediği gecede sahiplerine takdim etti.
2021 yılı Tiyatro Ödülleri, Eskişehir Şehir Tiyatrolarının sahnelediği “Kybele” oyununa ve oyuncu Hakkı Kuş’a verildi. Kybele oyunun ödülünü, oyunda da görev alan Şehir Tiyatroları sanatçısı Burcu Tutkun Turan dernek yöneticilerinden aldı. 2021 Yılı Müzik Ödülü ise Eskişehir Senfoni Orkestrasına verildi. Orkestra’nın Şehir Tiyatroları iş birliği ile sahnelediği 2021 Yılı Yunus Emre Özel Konseri nedeniyle verilen ve “2021 Yılı Yunus Emre Müzik Ödülü”nükurum sanatçısı Nezih Dikicigiller orkestra adına teslim aldı
Eskişehir’de sanatın birçok alanında üretimde bulunan sanatçıların ödüllendirildiği gecede Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ‘2021 Yunus Emre Yılı’na çağdaş bir bakışla yaklaşarak, yıl içinde birçok etkinlikle ünlü halk ozanımız Yunus Emre’ye sahip çıktığı için “2021 Yılı Yunus Emre Onur Ödülü” ile ödüllendirildi. Önceden belirlenen programı olduğu için geceye katılamayan Başkan Büyükerşen’in yerine ödülü Şehir Tiyatroları Dramaturgu Şafak Özen, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner’den aldı.
Gecenin sonunda ödül sahipleri ve Eskişehir Sanat Derneği yöneticileri birlikte fotoğraf çektirerek tebrikleri kabul ettiler.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir