2 Yaralı Köpek Tedavi İçin İstanbul’A Götürüldü

Videoyu Aç 2 Yaralı Köpek Tedavi İçin İstanbul’A Götürüldü
A
a

Kütahya'nın Emet İlçesinde Trafik Kazasında Yaralanan 2 Köpek, Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon Ve Eğitim Derneği (Sohayko) Görevlileri Tarafından Tedavi İçin İstanbul'a Götürüldü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Emet ilçesinde trafik kazasında yaralanan 2 köpek, Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) görevlileri tarafından tedavi için İstanbul’a götürüldü.
Yaralı olarak bulunan 2 köpek Emet Belediye ekipleri ve hayvansever Elif Yıldız Nasuhoğlu tarafından SOHAYKO görevlisine teslim edildi.
Hayvansever Elif Yıldız Nasuhoğlu, yaptığı açıklamada, ’’Bugün yine SOHAYKO Derneği yardımımıza koştu. 2 tane yaralı köpeğimiz var. iksinide araba çarpmış. Burada ön tedavileri yapıldı fakat ameliyat imkanı olmadığı için İstanbul’a gönderiyoruz’’ dedi.
Hayvanların tedavi edildikten sonra tekrar Emet’e doğal ortamlarına bırakılacağını belirten SOHAYKO Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, ’’Dünyanın ve Türkiye’nin korona virüs ile uğraştığı şu günlerde dernek olarak yine Emet ilçesinden bir çağrıya cevap verdik. 2 tane yavru köpeği kaza geçirmiş şekilde alıp İstanbul’da tedavilerini yapmaya götürüyoruz’’ diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi