27 BİN LİRA TOPLANDI

Videoyu Aç 27 BİN LİRA TOPLANDI
A
a

Türk Hava Kurumu İl Başkan Yardımcısı Nail Arı, kurban bayramında toplanan deriler hakkında bilgi verdi. Arı bu bayramda toplanan derilerden 27 bin 676 lira aldıklarını belirtti.


Kurban Bayramı sonrası toplanan derilerin sayısı ve elde edilen gelirle ilgili bilgi veren THK Şube Başkan Yardımcısı Nail Arı, “Eskişehir THK olarak 4 bin 788 koyun, 326 keçi 366 sığır derisi topladık. Havaların sıcak olması nedeniyle 1 ve 2’nci günleri topladık. 3 ve 4’üncü günleri bu işi yapamadık imkansızlıklar nedeniyle. 27 bin 676 lira bu derilerden THK olarak para aldık. Bunun 10 bini masraflarımız oldu. 17 bin lirası da THK’nın karı oldu” dedi.
VATANDAŞ DUYARLI OLMALI
Toplanan paraları genel merkeze gönderdiklerini ve orada yönetim kurulu kararıyla gereğinin yapıldığını kaydeden Arı, bu konuda şubelerin yetkisinin olmadığını vurguladı. Kurban Bayramında 54 kişinin 10 araçla deri topladığına da değinen Arı, “Bir de 17 fahri çalışanımız oldu. Buna rağmen bu kadar faaliyet yapabildik. Biraz vatandaşlarımızın da duyarlı olması lazım. Kurbanı kestikten sonra hemen derileri tuzlayarak bir kenara koymalı. THK yetkilileri gelip de o derileri alırdı, milli servet sonuçta” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi