5 Katlı Binada Çıkan Yangında Can Pazarı Yaşandı

Videoyu Aç 5 Katlı Binada Çıkan Yangında Can Pazarı Yaşandı
A
a

Afyonkarahisar’Da 20 Dairenin Bulunduğu 5 Katlı Binanın Bodrum Katında Çıkan Yangında Can Pazarı Kurulurken, Olayda 4. Kattan Atlayan Bir Kadınla Dumandan Etkilenen 5 Kişi Yaralandı. Olaya Müdahale İçin Gelen İtfaiye Aracının Merdivensiz Olması Tepkiye Neden Olurken, Binada Mahsur Kalan Onlarca Kişi Tahliye İçin Asansörlü İtfaiye Aracını Beklemek Zorunda Kaldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da 20 dairenin bulunduğu 5 katlı binanın bodrum katında çıkan yangında can pazarı yaşanırken, 4. kattan atlayan bir kadınla dumandan etkilenen 5 kişi yaralandı. Olaya müdahale için gelen itfaiye aracının merdivensiz olması tepkiye neden olurken, binada mahsur kalan onlarca kişi tahliye için asansörlü itfaiye aracını beklemek zorunda kaldı.
Olay, Döryol Mahallesi’ndeki Gazeteciler Sitesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, B-1 7nci bloğun bodrum katındaki kiler bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. 20 dairenin bulunduğu binada duman ve alevler bir anda bina çevresini ve içini sardı. Yangını gören bina sakinleri yoğun dumanla kapanan merdivenlerden çıkamayınca tahliye için itfaiye aracını beklemeye başladı. Ancak yangına müdahale için gelen Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait küçük itfaiye aracında merdiven olmayınca bu defa itfaiyeciler çareyi merdiven boşluğundaki balkona merdiven dayamakta buldu. Ancak bu merdiven üst katlara yetişmeyince bu defa bölgeye büyük araç istendi. Yangından yaklaşık 15 dakika sonra olay yerine gelen büyük itfaiye aracının merdiveni ile vatandaşlar tahliye edilmeye başlandı. Bu sırada olay yerine gelen Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait sepetli bir araçta tahliye çalışmasına katıldı. Bölgede tahliye çalışması sürüyor.
Yangın sebebi ile 4. kattan atlayan bir kadınla dumandan etkilenen 5 kişi yaralandı. Tahliye edilen aileler ve çocuklarının ise ambulansa bindirildiklerinde dahi büyük korku yaşamaları dikkatlerden kaçmadı.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi