Anadolur Gazetesi muhabiri M. Anıl Aksoy'un haberine göre;

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Cihan Taşar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Fisiltin’e destek yürüyüşünde İskilipli Atıf ve Said Nursi’nin övülmesine tepki gösterdi.Taşar, “Tarih bilincinden yoksun, güya üniversite öğrencisi cahiller, vatan hainlerini savunmaktan çekinmiyorlar. Bunları da elbet tarih not alıyor, elbet yargı da gereğini yapacaktır” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Cihan Taşar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Fisiltin’e destek yürüyüşünde Atatürk’e, Kuvayı Milliyecilere hakaret eden ve vatana ihanet nedeniyle idam edilen İskilipli Atıf ile Atatürk’e ‘deccal’ diyen Said Nursi’nin övülmesine tepki gösterdi. Yürüyüşün amacından çıktığını söyleyen Taşar, “Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde, öğrenciler Filistin'e destek yürüyüşünde birde rektörün katılımı ve gözetiminde amaçlarından çıkarak Ulusal Kurtuluş Savaşı'na, Büyük Atatürk'e ve devrimlerine hakaret ediyor. Vatan hainlerine, yobazlara övgüler düzülüyor. Tekbir sesleriyle, atılan sloganlarla Çağdaş bir eğitim kurumunda, Filistin'e destek eylemi, gerici, Cumhuriyet ve Atatürk Devrimleri karşıtı bir eyleme dönüştürülüyor” ifadelerini kullandı.

Harcamalarınızı nakit mi yoksa kredi kartıyla mı yapıyorsunuz? Harcamalarınızı nakit mi yoksa kredi kartıyla mı yapıyorsunuz?

TARİH BİLİNCİNDEN YOKSUN CAHİLLER

Taşar, “İsrail'in, Filistin Halkına yönelik uyguladığı insanlık dışı, vahşice uygulamalar asla kabul edilemez. İsrail Devleti bu zorbalığın hesabını muhakkak vermelidir. Bütün dünya mazlum Filistin Devletinin yanında olmalıdır. Dini, inancı ne olursa olsun insani duyguları olan vicdanlı herkes mazlumun yanında yer almalıdır. Başta, ülkeyi yönetenler de bu samimi tavrı göstermelidir” Açıklamada kullanılan “Şapkanın eğmediği adamları, İskilipliler, Said-i Nursi” tabirlerinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Taşar, “Filistin'e destek derken, dünyanın en haklı Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı vererek, emperyalizme diz çöktürülerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti ve Kurucusu Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyet'in temel nitelikleri ve Atatürk Devrimleri hedefleniyor ve hakaret ediliyor. Tarih bilincinden yoksun, güya üniversite öğrencisi cahiller. Vatan hainlerini savunmaktan çekinmiyorlar. Belli ki, üniversite rektöründen cesaret alıyorlar. Bunların, tarih hocaları keşke yunan kazansaydı diyen tarih cahili püsküllü olmalı herhalde” şeklinde konuştu.

YARGI GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Taşar açıklamasını şöyle sürdürdü: “Haklı Filistin davasını kendilerine kalkan eden cahiller ve başlarında ki rektörün tutumunu kınıyor ve adalet karşısında hesap vermelerini bekliyoruz. Hiç kimse kendi tarihine, kurtarıcı ve kurucusuna hakaret edemez, vatan hainlerini övemez. Bunları da elbet tarih not alıyor, elbet yargı da gereğini yapacaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, bu aymazlığın takipçisi olacağımızı, Eskişehir Halkına duyururuz.”

Kaynak: Haber Merkezi