London Live Eskişehir 2022 Kurban Bayramı

Af çağrımız vicdanidir

Videoyu Aç Af çağrımız vicdanidir
A
a

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı. Siyasi partilere seslenerek af talebinde bulunan Sarıgül, “Af çağrımız siyasi değil, af çağrımız vicdanidir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı. Cezaevi önünde mahkum yakınlarıyla bir araya gelen Sarıgül, 25 cezaevini gezdiğini ve her fırsatta af çağrısını yinelediğini ifade etti. 270 bin kapasiteli cezaevlerinde şu an 320 bin mahkumun kaldığına dikkat çeken Sarıgül, kardeşlik hukuku affını çıkarmak istediklerini belirtti.
“AFFET TÜRKİYE’M”
“Eskişehir cezaevinden affet Türkiye’m diyorum” diyen Sarıgül, “9 Nisanda bir af çağrısında bulundum. O günden sonra Türkiye’nin 25’e yakın cezaevlerini geziyorum. Bugün de Eskişehir’deyim. Pandemi koşulları münasebetiyle Türkiye’miz olağanüstü bir hal yaşadı. Bu süre içerisinde soruşturmalarda bu süre içerisinde hızlı yargılama münasebetiyle bazı konular gözden kaçtı. 270 bin yatak kapasiteli cezaevlerinde şu anda 320 binin üzerinde tutuklu var. 40 kişilik koğuşlarda 70-80 kişinin olduğu haberlerini almaktayız. Pandemi koşulları münasebetiyle 80 binin üzerindeki tutuklu şu anda aşağı yukarı 2 yıldır dışarıda. O nedenle buradan annelerin mutluluğu için affet Türkiye’m. Çocuklar için affet Türkiye’m. Babaanneler, ananeler için affet Türkiye’m. Benim şefkatli devletim şefkat kollarını kader mahkûmlarına inşallah açacaktır. Bizim en büyük arzumuz toplumsal barış affını inşallah hep birlikte çıkaracağız. Kardeşlik hukuku affını hep birlikte çıkaracağız. Binlerce çocuğu babasıyla, binlerce çocuğu annesiyle inşallah buluşturacağız. Onun için bir kez daha Eskişehir cezaevinin önünden bütün ulusuma sesleniyorum, bütün siyasi partilere sesleniyorum. Af çağrımız siyasi değil, af çağrımız vicdanidir. Vicdani çağrımıza bütün Türkiye’nin kucak açtığını kucak açtığını görüyorum ve Eskişehir cezaevinden affet Türkiye’m diyorum” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Kurban Bayramı tebriği
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği
Kurban Bayramı tebriği