Afyonkarahisar’da ’Yılın Ahi’Si Kaftanını Giydi

Videoyu Aç Afyonkarahisar’da ’Yılın Ahi’Si Kaftanını Giydi
A
a

Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen törende, “Yılın Ahi”si seçilen Mahmut Emin Birliktir kaftanını giydi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen törende, “Yılın Ahi”si seçilen Mahmut Emin Birliktir kaftanını giydi.
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Oditoryum Salonu’nda düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, yaptığı açıklamada, ahiliğin önemine değinerek şöyle konuştu:
“Ahilik birçok yabancı üniversitelerde İngiltere, Amerika, Avrupa’da araştırma konusu tez konusu olmuş ve birçok kuruluşun kurulurken anayasası gibi olmuş kurumumuzdur. Öyle ki tüketici hakları, kooperatifleşme, sivil hakları gibi birçok şeyi içerisine barındırmıştır. Ben ahiliği medeniyetimizin en önemli ayırt edici özelliğinden birisi olarak görüyorum.”
Vali Çiçek, katılımcılardan Afyonkarahisar Valiliği ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle kurulan ve gelirinden elde edilen karla da öğrencilere katkı sağlanan albikere.com’a da destek istedi.
Konuşmaların ardından Vali Gökmen Çiçek’e Ahilik Kaftanı takdimi yapıldı. Ardından Vali Çiçek Yılın Ahi’si seçilen Mahmut Emin Birliktir’e kaftanı ve plaketini verdi. Yılın esnaflıktan sanayiciliğe yükselen iş insanı Adnan Demirel de plaketini ve kaftanını giydi. Program daha sonra odaların kendi üyelerinden seçtikleri yılın ahilerine plaket takdimi etmesi ile sona erdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi