Afyonkarahisar’Da Drone Eğitimleri Başladı

Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Drone Eğitimleri Başladı
A
a

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Teknik Destek Kapsamında Hazırladığı Zafer Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenen Yeni Nesil Eğitiminde Drone Teknolojisi Ve Drone Kodlama Eğitimi Başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Teknik Destek kapsamında hazırladığı ’Yeni Nesil Eğitiminde Drone Teknolojisi ve Drone Kodlama Eğitimi’ başladı.
21 Haziran tarihinde başlayan ve 20 öğretmenin katıldığı eğitimin açılış programına Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın katıldı. Programda konuşan Yalçın, bu eğitimlerin bir çok derse renk katacağını ifade ederek, "Drone kullanımı ve Drone kodlama STEM (FeTeMM) kapsamındaki eğitici eğitimleri sayesinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz hızla gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilme, gelişmeleri takip ederek hayatlarına uygulayabilme gibi konularda daha bilinçli hale gelecek. Eğitime katılan öğretmenlerimiz drone kullanımı ve drone kodlama konusunda bilgi sahibi olarak STEM eğitiminde algoritma yapısını öğretmek ve kodlama eğitimi verilmesine katkı sağlayacak. Bu uygulamaların birçok derse renk katacağı ve öğrencilerin teknolojik okuryazarlık düzeylerini olumlu etkileri olacak. Bilgiye en güncel ve işlevsel hali ile ulaşacaklar ve öğrencilerin ders kitaplarının ötesine geçmesi, içerik oluşturmasıyla öğrencilerin özgüvenlerinin gelişmesini sağladığı gibi teknolojinin eğitim hayatına sağladığı faydalar konusunda farkındalıklar kazanacaklar" dedi.
Öte yandan eğitimlerin 25 Haziran tarihine kadar devam edeceği belirtildi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi