Afyonkarahisar Kızılay Ekibi İzmir’İn Yanında

Videoyu Aç Afyonkarahisar Kızılay Ekibi İzmir’İn Yanında
A
a

Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi İzmir'in Seferihisar İlçesi Açıklarında Meydana Gelen 6,6 Büyüklüğündeki Depremin Ardından Bölgede Görev Yapan Kurtarma Ekipleri Başta Olmak Üzere Günlük Bin Kişinin Yemek İhtiyacını Karşılayacak Seyyar Mutfak Kurdu.

Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede görev yapan kurtarma ekipleri başta olmak üzere günlük bin kişinin yemek ihtiyacını karşılayacak seyyar mutfak kurdu.
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkan Fatih Okyar öncülüğünde 25 gönüllü bölgede görev yapan personelin yemek ihtiyacını karşılamak için afet bölgesine gitti. Okyar, Depremzedelere yardım eden 112, AFAD, UMKE, AKUT başta olmak üzere yardım çalışanlarına Afyonkarahisar’ın lezzetleriyle bir nebze olsun acıları hafifletmek için 6 aşçı, 5 aşçı yardımcısı ve 1 gıda mühendisiyle beraber bir öğünde bin kişiye beslenme hizmeti vermek için seyyar mutfak kurduklarını ifade etti.
Okyar, “Önceliğimiz görev yapan personeller. Bir öğünde bin kişilik yemek verecek şekilde mutfağımızı kurduk. Her öğünde sıcak yemeği kurtarma ekiplerimize ulaştıracağız” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi