Aile Destek Ödemeleri Zamlı Mı Yatıyor? 2024 Aile Destek Ödemesi Ne Kadar Oldu?

2024 yılında asgari ücrete yapılan yüzde 49’luk zam, Aile Destek Ödemeleri’ni de etkiledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde yüzde 50’ye yakın artışa gidildiğini duyurdu. Peki, Aile Destek Ödemeleri ne kadar oldu? Aile Destek Ödemeleri hesaplara yatırıldı mı? İşte, merak edilen detaylar…

Aile Destek Ödemeleri’nde Zam Oranı Ne?

Aile Destek Ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelere her ay düzenli olarak yapılan bir sosyal yardım programıdır. Aile Destek Ödemeleri’nin tutarı, hane içindeki kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre belirlenmektedir. Bu aralık, her yıl asgari ücrete yapılan zam oranına göre güncellenmektedir.

2024 yılında asgari ücrete yüzde 49’luk bir zam yapıldı. Bu zam, Aile Destek Ödemeleri’ni de etkiledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde yüzde 50’ye yakın artışa gidildiğini açıkladı. Ancak, zamlı tutarlara ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İlişkilerde özür dilemek güveni sağlıyor! İlişkilerde özür dilemek güveni sağlıyor!

Aile Destek Ödemeleri Ne Kadar Oldu?

Aile Destek Ödemeleri’nin güncel tutarları henüz belli olmasa da, geçtiğimiz yılın tutarlarına yüzde 50’lik bir zam oranı uygulandığında, şu şekilde olabileceği tahmin edilmektedir:

  • 450 TL ve altı olanlar: 1.875 TL alacak.
  • 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.650 TL alacak.
  • 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 1.425 TL alacak.
  • 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL’den az olanlar: 1.275 TL alacak.

Bu tutarlar, resmi bir açıklama yapılmadığı sürece kesin değildir. Resmi açıklama yapıldığında, haberimizi güncelleyeceğiz.

Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Ne Zaman Yatacak?

Aile Destek Ödemeleri, her ayın 10’unda hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 10 Ocak itibarıyla ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacaklarını bildirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ