Alamadan dönüyoruz

Videoyu Aç Alamadan dönüyoruz
A
a

Pazarda fiyatların hala yüksek olduğunu söyleyen vatandaşlar, mazota ve gübreye gelen zamlar nedeniyle fiyatların düşmeyeceğini belirtti. Hiçbir şey alamadan eve döndüklerini söyleyen Perihan Biter, “Yazık günah bu insanlara. Yemeden öleceksin yani” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çarşamba pazarında alışverişe çıkan vatandaşlar, pazar fiyatlarının hala yüksek olmasından dert yandı. Mazota ve gübreye gelen zamlar nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarının düşmeyeceğini belirten vatandaşlar, emekli maaşıyla geçinmenin zorluğundan da bahsetti.

“MAZOT ALDI BAŞINI GİTTİ”

Ürünler bollaşmasıyla fiyatların düşeceğini söyleyen pazarcı İsmail Kahraman, “İlerleyen günlerde bahçe ürünleri çıktıkça fiyatlarımız ister istemez düşecektir. Domates, salatalık, patlıcan zamanla bunlar düşecektir. Patlıcanın kilosu şu an 20 lira, kabak 10 lira, salatalık 12 lira, biber çeşitlerimiz 18-20 lira arasında değişiyor, domates 20 lira. Mazot aldı başını gitti. Bu da ister istemez fiyatlara da yansıyor” diye konuştu.

YAZ GELİNCE DÜŞECEK

2 hafta önce pazardaki fiyatların daha yüksek olduğunu belirten pazarcı Veli Bozkuş ise, “Havaların soğuk olması nedeniyle fiyatlar tavan yapmıştı. Ama şu anda ürünler çıkmaya başladı. Fiyatlar düşmeye başlayacak. Salatalık 10 lira, çilek 15 lira. İki hafta önce çilek 30 lira. Bollaşmadan dolayı bu. Haftaya 10 lira olur çilek. Yaz gelince fiyatlar değişecek” şeklinde konuştu.

HER ŞEY ATEŞ PAHASI

Her şeyin ateş pahası olduğunu söyleyen bir vatandaş, “Emeklinin gücü ne olacak? Sürünüyor emekli. Hala emekliyor, ayağa kalkamadık ki. Daha ne kadar emekleyeceğiz bilmiyorum. Mazota, gübreye her gün zam geliyor. Bu fiyatlar düşer mi?” dedi.

Perihan Biter

“Çok pahalı. Bir emekli maaşıyla geçinilmiyor artık. Hiçbir şey alamadan gidiyoruz. Yazık günah bu insanlara. Yemeden öleceksin yani. Onu diyorlar.”
Hüseyin Biter
“15-20 lira olmuş bir marul, ıspanak 15-20 lira. Patlıcanın hadi mevsimi değildi ama bir ıspanağı alamıyorsan ne diyeyim. Ispanağın mevsimi şu an. Neden 15-20 lira?”

Ayşe Tuna

“Pazar uçuyor. Hiç düştüğü yok fiyatların. Eşim vefat etti benim. 1350 lira aylık alıyorum. 1000 lira kira veriyorum. Zorlanıyorum. Nasıl alacağım?”

Şefika Gülger

“Çok pahalı. Çok zorluyor. 100 lirayla çıkardık pazara. Şimdi 200 liraya çıkıyoruz ama yine bir şey alınmıyor. Bu fiyatlar düşmez. İstediğimizi alamıyoruz.” MELTEM KARAKAŞ
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir