Anadolu Üniversitesi İle Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Videoyu Aç Anadolu Üniversitesi İle Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
A
a

Anadolu Üniversitesi, İş Dünyası Protokolleri İle Sektörel Olarak Da Gelişmeye Ve Güçlenmeye Devam Ediyor

Eskişehir Meslek Yüksekokulu 3+1 Eğitim Modeli İşyeri Eğitimi Uygulamasına yönelik olarak hazırlanan iş birliği protokolü, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ile Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği adına Ekrem Birsen arasında imzalandı.
Alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli lisans ve lisansüstü mezunlarıyla ülke kalkınmasını ve gelişmesini destekleyecek alt yapıya sahip olan Anadolu Üniversitesi, iş dünyası ile gerçekleştirdiği protokoller aracılığıyla Eskişehir ile bütünleşerek; sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda şehre artı değerler katmayı ve şehirle ortaklaşa bir kültür oluşturmayı hedefliyor. Bu amaçla bir iş birliği de Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında sağlandı.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, kurumlar arası iş birliğini Anadolu Üniversitesi olarak önemsediklerine dikkat çektiği konuşmasında, öğrencilerin alana inerek tecrübe kazanmaları gerektiğini belirtti. Rektör Erdal “Aşçılık, büro yönetimi, dış ticaret, emlak yönetimi, pazarlama ve turizm otel işletmeciliği alanlarında eğitim gören meslek yüksekokulu öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerinin gerçekleştirilmesinde esnaf ve sanatkârların yeri çok önemli. Desteklerinden dolayı ESESOB Başkanı Ekrem Birsen’e teşekkür ediyorum.” dedi.
İmzalanan bu protokolle, Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulunda uygulanacak olan 3+1 eğitim modeli kapsamında, 1 yarıyıllık İşyeri Eğitimi Uygulaması yapacak öğrencilerin, öğrenimleri sırasında kazandıkları bilgi ve becerileri geliştirebilmeleri ve pratik tecrübe kazanmalarının sağlanması planlanıyor.
Protokol kapsamında Anadolu Üniversitesinin 3+1 Eğitim Modeline göre işyeri eğitimi uygulaması yapacak öğrencilere mevzuata uygun eğitimler verilmesi amaçlanıyor. Protokolde öğrencilerin mesleki alanları ile ilgili işlerde çalışması ve işyeri eğitimi uygulaması süresince sigorta işlemlerinin yapılması maddeleri de yer alıyor. Söz konusu protokol ayrıca, işyerlerinin yükümlülüklerini yerine getirmesinin sağlanmasını da kapsıyor.
Çağın ihtiyaçlarını gözeterek nitelikli ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan Anadolu Üniversitesi, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğine devam etmeyi hedefliyor.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi